175 MEMUR ALIMI175 MEMUR ALIMI

Ticaret Bakanlığına 175 memur alımı için başvuru işlemleri 24 Ekim 2022 Pazartesi günü başlıyor.

Bakanlığın resmi İnternet sayfasından yapılan duyuruda, ilgili alıma başvuruların 24 Ekim‘de başlayacağı, 2 Kasım‘da sona ereceği belirtilmişti.

175 Denetmen yardımcısı alımı için gerçekleştirilecek sınavda Gıda Mühendisliği, Ziraat Mühendisliği, Kimya Mühendisliği , Tekstil Mühendisliği , Kimya, Biyoloji, Hukuk, İktisat, Kamu Yönetimi, Uluslararası İlişkiler, İşletme ve Maliye bölümleri için kontenjan ayrılmış durumda.

175 MEMUR ALIMI KONTENJAN DAĞILIMI

175 Denetmen Yardımcısı alımı için yazılı sınav 20 Kasım 2022 tarihinde Ankara’da uygulanacak. Sınav yeri ve saati adayların sınav giriş belgelerinde yer alacak. Sınavla iglili başvuru sürecine ilişkin yapılan açıklamada, “Başvurular dijital ortamda 24.10.2022-02.11.2022 tarihleri arasında saat 17.00’a kadar alınacaktır. Sınava katılmak isteyen adaylar, e-devlet (Ticaret Bakanlığı / Kariyer kapısı) ve Kariyer Kapısı https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr üzerinden başvurularını gerçekleştirecektir. Posta ile veya diğer şekillerde yapılan müracaatlar kabul edilmeyecektir. Adaylar söz konusu bölümlerden yalnızca birisi için başvuruda bulunabileceklerdir.” deniliyor.

TİCARET BAKANLIĞI 175 MEMUR ALIMI BAŞVURU GENEL ŞARTLARI

Adaylar başvurularını Kariyer Kapısı üzerinden e-Devlet şifreleriyle yapabilecekler.

  • 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde yer alan şartları taşımak,
  • Giriş sınavının yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak (01.01.1987 ve daha sonra doğanlar başvurabilecektir.),
  • Üniversitelerin en az dört yıllık eğitim veren siyasal bilgiler, iktisadi ve idari bilimler, iktisat, işletme veya mühendislik fakülteleri ve/veya yüksekokullar ile diğer fakültelerin yukarıda belirtilen öğrenim dallarından birinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt içindeki veya yurt dışındaki öğretim kurumlarından mezun olmak, (Adayların, söz konusu bölümlere denk sayılan bölümlerden mezun olmaları halinde YÖK tarafından onaylanmış denklik belgelerini jpeg formatında tarayarak müracaatları sırasında Bakanlığımız internet sitesinden ulaşacakları talep formuna eklemeleri gerekmektedir.),
  • Başvuru tarihinde geçerli ÖSYM tarafından yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından, yukarıdaki tabloda belirtilen ilgili KPSS puan türünden 70 ve üzeri puan almak.
  • Yazılı sınava katılmaya hak kazanan adaylardan 80 TL sınav ücreti tahsil edilecek olup sınav ücretini yatırmayan adaylar yazılı sınava alınmayacaktır. Sınav ücreti yazılı sınavı gerçekleştirecek üniversite tarafından tahsil edilecek olup ücretin yatırılacağı banka ve hesap numarasına ilişkin hususlar Bakanlığımız web sayfasından ve söz konusu üniversite tarafından ayrıca ilan edilecektir.
  • (Başvuru sırasında herhangi bir ücret tahsil edilmeyecektir.)

Yeni kamu alımları, özel sektör iş haberleri ve daha fazlasını takip etmek için TIKLA VE ÜCRETSİZ KATIL.