haneye kayıtlı kişi sayısıhaneye kayıtlı kişi sayısı

Aynı Hanede İkamet Eden Kişi Sayısı e-Devletten Öğrenilebiliyor…

Son zamanlarda adresinde yabancı kişilerin ikamet ettiğine yönelik kayıt gördüklerini belirten vatandaşların şikayetlerinde artış var. Peki aynı hanede oturan kişilerin sorgulaması nereden ve nasıl yapılıyor? Sorunun cevabı basit. e-Devlet üzerinden aynı hanede oturan kişilerin sayısı ve ismini öğrenebilirsiniz.

Vatandaşlar, e-Devlet üzerinden (www.turkiye.gov.tr) Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü’nün sayfasına daha sonra da Aynı Hanede İkamet Eden Kişi Sorgulama sayfasına erişerek buradan barkodlu sorgulama işlemini gerçekleştirebiliyor.

e-Devlet Aynı Hanede İkamet Eden Kişi Belgesi sorgulama işlemleri için https://www.turkiye.gov.tr/nvi-ayni-hanede-ikamet-eden-kisi-belgesi-sorgulama linkini kullanabilir.

Aynı Hanede İkamet Eden Kişi Sayısı Sorgularken Dikkat

E-Devlet üzerinden sorgulama sırasında şu bilgilere yer veriliyor:

  1. Bir takvim günü içerisinde en fazla 1 (bir) adet belge oluşturulabilir. Oluşturduğunuz belgenin istediğiniz kadar dökümünü alıp kullanabilirsiniz.
  2. Oluşturacağınız sonuç belgesi, belge üzerindeki “Barkod Numarası” ve “T.C. Kimlik Numaranızı” paylaştığınız kurum, kuruluş veya kişiler tarafından “Aynı Hanede İkamet Eden Kişi Belgesi Doğrulama” hizmeti ile görüntülenebilecektir.
  3. Oluşturduğunuz “Aynı Hanede İkamet Eden Kişi Belgesi” ile ilgili tereddütleriniz var ise kendinize en yakın İlçe Nüfus Müdürlüğüne veya Alo 199 Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü Çağrı Merkezine başvurunuz.
  4. Oluşturulan “Aynı Hanede İkamet Eden Kişi Belgesi” geçerlilik süresi boyunca evrak olarak doğrulanabilecektir. Geçerlilik süresi dolan belgeler, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü sistemlerinden silinecektir.

KARİYER BANKASI