Etiket: ticaret bakanlığı

İkinci El Otomobil Piyasasında Fiyatlar Düşüşe Geçti.Otomotiv sektörü temsilcileri, 7 Temmuz'dan itibaren devreye girmesi beklenen "Genel Güvenlik Yönetmeliği" (GSR II) nedeniyle sıfır araçlarda kampanyaların yoğunlaştığını belirtiyor. Bu durum, ikinci el araçların gerçek satış fiyatlarının düşmesine neden oldu.
Türkiye'nin E-Ticaret Hacmi Yüzde 115 Arttı.Türkiye'nin e-ticaret hacmi, geçen yıl bir önceki yıla göre %115,15 artarak 1,85 trilyon lira oldu. e-Ticaret yapan işletme sayısı geçen yıl itibarıyla 559 bin 412'ye yükseldi. En fazla harcamayı ise 29 yaşındaki tüketiciler gerçekleştirdi, en çok alışveriş mobil uygulamalardan yapıldı.
Ticaret Bakanlığı 602 Personel Alımı Sınav Sonuçları Açıklandı. Bakanlık sayfasından yayımlanan duyuruya göre, 602 sözleşmeli personel alımı kapsamında muayene memuru ve gümrük muhafaza memuru sözlü sınav sonuçları açıklandı.
Ticaret Bakanlığı Restoran ve Kafeleri Denetledi.Ticaret Bakanlığı ekipleri, 5 ilde restoran ve kafelerde, fiyat tarifelerinin görünür bir şekilde konulmasına yönelik denetimler gerçekleştirdi.
Ticaret Bakanlığı 328 Personel Alımı Yedek Adayları Hakkında Duyuru Yayımlandı.Ticaret Bakanlığı sayfası üzerinden yayımlanan duyuruda, Sözleşmeli Personel alımı (Koruma ve Güvenlik Görevlisi ve Destek Personeli) kapsamında Bakanlığa yerleşen ve sırası gelen adayların 3 Mayıs 2024 tarihine kadar istenilen belgeleri ve beyanları teslim etmeleri gerektiği aktarıldı.
Ticaret Bakanlığı Fahiş Fiyatla Mücadelede Yeni Adımlar Atıyor.Ticaret Bakanlığı, fahiş fiyatlarla mücadele kapsamında caydırıcılığın artırılması için yeni bir düzenleme üzerinde çalışıyor. Yeni düzenleme taslağı, fahiş fiyat cezalarının 10 kat artırılmasını öngörüyor.
Ticaret Bakanlığı Piyasa Denetimlerinde 96,8 Milyon Lira Ceza Kesti.Ticaret Bakanlığı, 2023 yılında 124 bin 188 firmanın 4 milyon 21 bin 80 ürününü denetlerken, 43 bin 864 aykırı ürüne 96 milyon 851 bin 871 TL idari para cezası uyguladı. Bu kararlılıkla, piyasa bozucu faaliyetlerin önüne geçildi.
Ticaret Bakanlığı 328 Personel Alımı Hakkında Duyuru Yayımlandı. Ticaret Bakanlığı sayfasından yayımlanan duyuruda, 328 sözleşmeli personel alımı kapsamında, Bakanlığa yerleşen asıl ve yedek aday listelerinin açıklandığı aktarıldı. Yerleşen adayların istenilen belgeleri belirtilen tarihler arasında Ticaret Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü'ne teslim etmeleri gerektiği kaydedildi.
Ticaret Bakanı Ömer Bolat: Dış Ticaret Dengesi Göz Kamaştırıcı İyileşme Gösteriyor.Ticaret Bakanı Ömer Bolat, Esenyurt'ta düzenlenen "Sanayici ve İş İnsanları ile İstişare Toplantısı"nda yaptığı konuşmada, Türkiye'nin dış ticaret açığının 30 milyar dolar azaldığını belirtti. Ocak ve şubat aylarına ilişkin önemli rakamları açıklayan Bolat, bu başarıyı vurgulayarak, gelecek döneme ilişkin umut verici hedeflerini paylaştı.