Etiket: memur

Devlet Memurlarının Fazla Mesai Ücreti 2024 Yılında Yüzde 87 Artacak.2024 yılı itibariyle devlet memurlarının saat başına fazla mesai ücretleri, %87 artışla 10 lira 10 kuruşa yükselecek. Bu önemli değişiklik, 2024 yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Teklifi'ne göre gerçekleşecek.
Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne 220 memur alımı yapılacak. 100 itfaiye eri, 120 zabıta memuru alımı için KPSS şartı, mezuniyet, yaş ve diğer şartlar belli oldu. ABB memur alımına dair detaylar bu haberimizde...
Memur-Sen 4 milyona yakın kamu görevlisi, 2 milyondan fazla kamu görevlisi emeklisini kapsayan 7. Dönem Toplu Sözleşme teklifini yayımladı.
Memur ve Memur Emeklilerinin Hakları için 7. Dönem Kamu Toplu Sözleşmesi Görüşmeleri Başlıyor.Ağustos ayıyla birlikte, yaklaşık 4 milyon memur ve 2,5 milyon memur emeklisi için hayati öneme sahip olan 2024-2025 yıllarının mali ve sosyal hakları belirlenecek olan 7. Dönem Kamu Toplu Sözleşmesi görüşmeleri başlayacak.
Memur ve Memur Emeklilerini İlgilendiren Toplu Sözleşme Görüşmeleri Başlıyor.1 Ağustos itibarıyla başlayacak olan 7. Dönem Kamu Toplu Sözleşmesi görüşmeleri, yaklaşık 4 milyon memur ve 2,5 milyon memur emeklisi için önemli bir aşama olacak. Bu görüşmeler, 2024-2025 yıllarında geçerli olacak mali ve sosyal hakların belirlenmesini amaçlıyor.
Memur ve Emekli Maaş Zamlarını İçeren Torba Teklif TBMM'de Kabul Edildi.Meclis Genel Kurulu, memur ve emekli maaşlarıyla ilgili torba teklifi kabul etti. Bu düzenlemeyle, Emekli Sandığı, Bağ-Kur ve SSK emeklileri, yılın 6 ayı için enflasyon farkıyla birlikte toplamda yüzde 25 zam alacaklar. Yeni düzenlemeler temmuz ayından itibaren uygulanmak üzere yayım tarihinde yürürlüğe girecek.
Temmuz ayında memur maaşları en düşük 22 Bin TL olacak. Memur maaşlarına , emekli maaşlarında olacağı gibi kademeli mi artış getirilecek?
Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, en düşük memur maaşlarıyla ilgili sosyal medyada ortaya atılan iddialara ilişkin bir mesaj paylaştı.