asgari ucretasgari ucret

Kamudaki sözleşmeli personele kadro, EYT ve asgari ücret konusunda yeni gelişmeleri siz değerli ziyaretçilerimizle kariyerbankasi.net olarak paylaşmayı sürdürüyoruz.

Milyonlarca vatandaşı doğrudan ilgilendiren bu konulardaki açıklamalar Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’den geldi.

Bakan Bilgin , asgari ücrete Aralık‘ta en kapsamlı müdahalenin yapılacağını söyledi.

Kamuda sözleşmeli çalışan 568 bin personelle ilgili düzenlemede de sona gelindi.

Emeklilikte Yaşa Takılanlarla ilgili ise “Önümüzde tek bir formül var” diyen Vedat Bilgin’in açıklamalarından satır başları:

(Emeklilikte Yaşa Takılanlar) 99 Öncesi biliyorsunuz yaşla ilgili sorun var. O sorunu çözüyoruz. Önümüzde tek formül var. Çok sayıda insan var tahmin edebileceğiniz gibi. Teker teker durumlarını, günlerini, sosyal güvenlikteki sağlık sigortası primlerini de gözden geçirip en kapsamlı çalışmayı yapacağız.

(Kamudaki sözleşmeli personel) Bizim muhtelif kadrolarda çalışan kamuda sözleşmeli personel meselesi var. Bununla ilgili çalışmayı bitirmek üzereyiz. Bu ay içerisinde açıklayacağımızı kamuoyu ile paylaştım.

(Asgari Ücret) Enflasyon şartlarını değerlendirerek, toplumu enflasyon karşısındaki tahribat konusunda koruyarak ona da en kapsamlı müdahaleyi yapacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın.