Etiket: eyt

Emekli Sandığı, Bağ-Kur, SSK Emeklileri ve EYT'liler Yüzde 25 Zam Alacak.Emekli Sandığı, Bağ-Kur ve SSK emeklileri, yılın 6 ayı için toplamda yüzde 25 zam alacak. Maaş artışı, EYT'liler dahil bu yıl içinde emekli olan tüm emeklileri kapsayacak.
İhracatçılara verilen yeşil pasaportta, EYT'liler için düzenlemeye gidildi. Yeniden işe giren EYT'li çalışanların yeşil pasaport hakkını kaybetmemesi sağlandı.
Emeklilerin maaş ve ikramiye ödemeleri ne zaman başlayacak?
EYT Düzenlemesine 1,6 Milyon Kişi Başvurdu, 250 Binden Fazlasının İşlemi Tamamlandı.Emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) düzenlemesi hayata geçirildikten sonra, yaklaşık 2 milyon 250 bin kişiye emeklilik hakkı doğdu. Düzenlemenin yürürlüğe girmesinden bu yana emekli olmak için başvuranların sayısı ise 1,6 milyona ulaştı. Başvuru yapan 250 binden fazla kişinin işlemi tamamlanırken, bu kapsamda maaş bağlama işlemi bitenlere fark ödemeleri başladı.
EYT Düzenlemesiyle Emeklilik Hakkı Kazananlar İçin Başvurularda Son Gün! SSK ve Bağ-Kur sigortalıları, Nisanda emekli aylığı alabilmeleri için bugün son başvuru tarihlerini kaçırmamalılar. Yapılan düzenleme sonrasında, EYT hakkı kazanan yaklaşık 2 milyon 250 bin kişi için başvuru süreci Mart ayının başından itibaren başlamıştı.
Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) için çıkarılan düzenleme sonrası başvurular devam ederken, Hazine kredileri ile kıdem tazminatlarının ödenmesinde kolaylık sağlanacak.
Garanti BBVA, Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) için özel bir kredi seçeneği sunuyor. %1,89’dan başlayan faiz oranlarıyla SGK prim borçlarını ödemek isteyen EYT'liler, Garanti BBVA'dan EYT kredisi başvurusu yaparak SGK prim borçlarını rahatça ödeyebilirler.