Vedat Bilgin'den Asgari Ücret AçıklamasıVedat Bilgin'den Asgari Ücret Açıklaması

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’den asgari ücret açıklaması geldi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, TİSK ‘Ortak Paylaşım’ Forumda konuştu. Burada asgari ücretle ilgili soruya yanıt veren Vedat Bilgin, “Enflasyonun asgari ücret üzerindeki tahribatını bitirecek düzenlemeyi Aralık ayında yapacağız” diye konuştu.

DAHA ÖNCE ASGARİ ÜCRET MİKTARI PAYLAŞANLARA TEPKİ GÖSTERMİŞTİ

asgari ücret ne kadar olacak?
Bakan Bilgin, asgari ücret 9 bin lira olacak açıklamalarına tepki göstermişti

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Bilgin, asgari ücretle ilgili ortaya atılan “9 bin lira” olacak şeklindeki açıklamalara tepki göstermiş , bunun toto değil belirli bir mekanizmayla belirlenen bir ücret olduğunu söylemişti.

Asgari ücret keyfi olarak belirlenemez.
asgari ücret rakamı şu olacak ya da bu olacak demek mümkün mü?

Bilgin, “Keyfi olarak belirlenmez bu. Şimdiden rakam telaffuz etmek doğru değil. Ekim ayındayız. Ekim, kasım, aralık ayları ve sonrasında enflasyon rakamlarını göreceğiz ve komisyon karar verecek. Keyfi olarak çıkıp asgari ücret rakamı şu olacak ya da bu olacak demek mümkün mü? Bunları söyleyenlerin hiçbiri gerçeği yansıtmıyor. Ya süreçten bihaberler ya da öylesine tahmin olarak açıklıyordur herhalde” demişti.

ASGARİ ÜCRET KONUSUNDA SİZ NE BEKLİYORSUNUZ?

Asgari ücretle ilgili beklentilerinizi ve yorumlarınızı sayfanın altında yer alan yorum kısmı vasıtasıyla bizlerle ve diğer ziyaretçilerimizle paylaşabilirsiniz.