175 memur alımı sürüyor175 memur alımı sürüyor

Ticaret Bakanlığına 175 memur alımı başvuru işlemleri devam ediyor.

Ticaret Bakanlığı’na sınavla 175 denetmen yardımcısı alımı için 24 Ekim 2022 tarihi itibariyle başlayan başvuru işlemleri devam ediyor. Kariyerbankasi.net olarak siz değerli ziyaretçilerimizi başvuruların nasıl yapılacağı konusunda bilgilendirmiştik. Başvurular e-Devlet üzerinden Kariyer Kapısı aracılığıyla yapılıyor. Adım adım başvurunun nasıl yapıldığına ilişkin haberimize https://kariyerbankasi.net/ticaret-bakanligi-175-personel-alimi-basvuru-ekrani-acildi/ adresinden erişebilirsiniz.

Ticaret Bakanlığı Denetmen Yardımcısı alımı için; Gıda Mühendisliği, Ziraat Mühendisliği, Kimya Mühendisliği, Tekstil Mühendisliği, Kimya, Biyoloji, Hukuk, İktisat, Kamu Yönetimi, Uluslararası İlişkiler, İşletme, Maliye mezunlarına kontenjan ayrıldı.

GENEL KOŞULLLAR İSE ŞU ŞEKİLDE:

a) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde yer alan şartları taşımak,
b) Giriş sınavının yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak (01.01.1987 ve daha sonra doğanlar başvurabilecektir.),
c) Üniversitelerin en az dört yıllık eğitim veren siyasal bilgiler, iktisadi ve idari bilimler, iktisat, işletme veya mühendislik fakülteleri ve/veya yüksekokullar ile diğer fakültelerin yukarıda belirtilen öğrenim dallarından birinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt içindeki veya yurt dışındaki öğretim kurumlarından mezun olmak, (Adayların, söz konusu bölümlere denk sayılan bölümlerden mezun olmaları halinde YÖK tarafından onaylanmış denklik belgelerini jpeg formatında tarayarak müracaatları sırasında Bakanlığımız internet sitesinden ulaşacakları talep formuna eklemeleri gerekmektedir.),
ç) Sağlık durumu açısından her türlü iklim ve yolculuk şartlarında görev yapabilecek durumda olmak,
d) Başvuru tarihinde geçerli ÖSYM tarafından yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından, yukarıdaki tabloda belirtilen ilgili KPSS puan türünden 70 ve üzeri puan almak.
e) Yazılı sınava katılmaya hak kazanan adaylardan 80 TL sınav ücreti tahsil edilecek olup sınav ücretini yatırmayan adaylar yazılı sınava alınmayacaktır. Sınav ücreti yazılı sınavı gerçekleştirecek üniversite tarafından tahsil edilecek olup ücretin yatırılacağı banka ve hesap numarasına ilişkin hususlar Bakanlığımız web sayfasından ve söz konusu üniversite tarafından ayrıca ilan edilecektir. (Başvuru sırasında herhangi bir ücret tahsil edilmeyecektir.)

TİCARET BAKANLIĞINA 175 MEMUR ALIMI SINAVI ANKARA’DA UYGULANACAK

İlgili alım için başvurular 2 Kasım’a kadar devam edecek. Denetmen yardımcılığı giriş sınavı Ankara’da uygulanacak. Yazılı sınavın belirleneceği tarih 20 Kasım 2022 olarak açıklandı. Sınava ilişkin ayrıntılı bilgilendirmeyi Ticaret Bakanlığının resmi sayfasından takip edebilirsiniz. Ticaret Bakanlığının dikkat çeken bir diğer ilanını da Kariyer Bankası olarak sizlerle paylaşmıştık. Söz konusu alıma dair habere https://kariyerbankasi.net/419-ticaret-uzman-yardimcisi-alimi-icin-basvuru-sartlari/ adresinden erişebilirsiniz.

YENİ PERSONEL ALIMLARINI TAKİP ETMEK, TÜM HABERLERE ANINDA ERİŞMEK İÇİN TIKLA VE ÜCRETSİZ KATIL.