uzman yardımcısı alımıuzman yardımcısı alımı

Diyanet İşleri Başkanlığı Diyanet İşleri Uzman Yardımcısı alımı başvuru işlemleri başladı.

Diyanet İşleri Başkanlığının Genel İdare Hizmetleri sınıfında 16 Diyanet İşleri Uzman Yardımcısı alımı için gerçekleştireceği sınava başvurular başladı.

Başvurular 8 Kasım 2022 saat 16.30’a kadar resmi internet sayfasından yapılacak.

Sınav ücreti 140 TL olarak belirlendi.

Adaylar, sınav ücretini yine ilgili internet sayfasından yapabilecekler.

Başvuru yapmak isteyen adayların 2021 veya 2022 KPSS’den en az 60 puan almış olması gerekiyor. Adayların ayrıca dini yükseköğrenim lisans mezunu olması gerekli.

YENİ PERSONEL ALIMLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN TIKLA VE ÜCRETSİZ KATIL.

Diyanet İşleri Başkanlığı Diyanet İşleri Uzman Yardımcısı Alımı Başvuru Şartları ve Başvuru Süreci

Diyanet İşleri Başkanlığı Diyanet İşleri Uzman Yardımcısı alımı için başvuru şartları ve başvuru işlemlerine dair detaylar kurum resmi sayfasından yapılan bilgilendirmede yer alıyor.

Buna göre adaylarda aranacak genel şartlar ile başvuru işlem süreci şu şekilde:

1. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinin (A) bendindeki genel şartları taşımak,
2. Diyanet İşleri Başkanlığı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği’nin 5 inci maddesinin (b) bendinde belirtilen “Ortak Nitelik” şartını taşımak,
3. En az lisans düzeyinde dört yıllık dini yükseköğrenim mezunu olmak,
4. Sınavın yapılacağı yılın ilk günü itibariyle 35 (otuz beş) yaşını doldurmamış olmak,
5. 2021 veya 2022 yıllarında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavı’nın KPSSP3 puan türünden en az 60 (altmış) puan almış olmak,

Adayın 2021 ve 2022 yıllarına ait KPSS puanı bulunması halinde yüksek olan puan dikkate alınacaktır.
6. Daha önce yapılmış Diyanet İşleri Uzman Yardımcılığı yarışma sınavlarında iki defa başarısız olmamak.

Diyanet İşleri Başkanlığı Diyanet İşleri Uzman Yardımcısı Alımı Başvuru Süreci

1. Müracaatlar, başvuru şartlarını taşıyan adayların bizzat kendileri tarafından 25.10.2022 (saat 09:30) – 08.11.2022 (saat 16:30) tarihleri arasında DİBBYS Programı üzerinden “sinav.diyanet.gov.tr” adresi aracılığı ile yapılacaktır.
2. Başvuru yapan adaylar arasından KPSS puan sırasına göre atama yapılacak kadro sayısının 20 (yirmi) katına girenler 10.11.2022-11.11.2022 (saat 16.30) tarihleri arasında 140 (yüz kırk) TL sınav başvuru ücretini ödemeleri gerekmektedir.
3. Ödeme işlemi, “sinavodeme.diyanet.gov.tr” adresi üzerinden sadece kredi kartı veya banka/bankomat kartı ile gerçekleştirilecektir.
4. Sınav başvuru ücretini belirlenen süre içerisinde yatırmayan adayların başvuruları kabul edilmeyecek ve bu durumdaki adaylar sınava katılamayacaktır. Sınav ücretini yatıran adayların başvuruları sistem tarafından otomatik olarak onaylanacaktır.
5. Adaylar, başvuru ekranındaki ilgili alana 1000 karakteri aşmayacak şekilde özgeçmişlerini yazacaklardır.
6. Başvuru işlemlerinin hatasız, eksiksiz ve duyuruda belirtilen hususlara uygun olarak yapılmasından adayların kendileri sorumlu olacaktır.
7. Müracaatların sona ermesinden sonra adayın başvuru bilgilerinde hangi nedenle olursa olsun kesinlikle değişiklik yapılmayacaktır.
8. Başvuru şartlarını taşımayan, duyuruda belirtilen şekilde başvurusunu yapmayan, başvurusu geçersiz sayılan, sınava girmeyen/giremeyen, sınava alınmayan, sınavdan çıkarılan, sınavda başarısız olan veya sınavı geçersiz sayılan adaylara ücret iadesi yapılmayacaktır.
9. Bu duyuruda belirlenen esaslara uygun olmayan başvurular kabul edilmeyecektir.