Denetmen Yardımcısı AlınıyorDenetmen Yardımcısı Alınıyor

Ticaret Bakanlığı 175 Denetmen Yardımcısı Alımı Başvuruları 24 Ekim’de Başlıyor

Ticaret Bakanlığı’na 175 yeni denetmen yardımcısı alınıyor. Bakanlığın 175 denetmen yardımcısı alımı için başvurular 24 Ekim’de başlıyor. Ticaret Bakanlığına Ticaret Denetmen Yardımcılığı Giriş Sınavı ile 175 denetmen yardımcısı alımı yapılacağına ilişkin resmi duyuru geçtiğimiz günlerde Ticaret Bakanlığı resmi sayfasından yayınlanmış, başvuru tarihleri ve şartları kamuoyu ile paylaşılmıştı.

TİCARET BAKANLIĞI DENETMEN YARDIMCISI ALIMINA HANGİ BÖLÜM MEZUNLARI BAŞVURABİLİYOR?

İlana göre ; Gıda Mühendisliği, Ziraat Mühendisliği, Kimya Mühendisliği, Tekstil Mühendisliği, Kimya, Biyoloji, Hukuk, İktisat, Kamu Yönetimi, Uluslararası İlişkiler, İşletme, Maliye mezunları Denetmen yardımcılığı giriş sınavı için başvuru yapabiliyor.

UZMAN ERBAŞ, SÖZLEŞMELİ ER, POLİS , BEKÇİ ALIMI DUYURULARINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA VE KATIL.

TİCARET BAKANLIĞI DENETMEN YARDIMCISI ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI

  • 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde yer alan şartları taşımak,
  • Giriş sınavının yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak (01.01.1987 ve daha sonra doğanlar başvurabilecektir.),
  • Üniversitelerin en az dört yıllık eğitim veren siyasal bilgiler, iktisadi ve idari bilimler, iktisat, işletme veya mühendislik fakülteleri ve/veya yüksekokullar ile diğer fakültelerin yukarıda belirtilen öğrenim dallarından birinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt içindeki veya yurt dışındaki öğretim kurumlarından mezun olmak, (Adayların, söz konusu bölümlere denk sayılan bölümlerden mezun olmaları halinde YÖK tarafından onaylanmış denklik belgelerini jpeg formatında tarayarak müracaatları sırasında Bakanlığımız internet sitesinden ulaşacakları talep formuna eklemeleri gerekmektedir.),
  • Sağlık durumu açısından her türlü iklim ve yolculuk şartlarında görev yapabilecek durumda olmak,
  • Başvuru tarihinde geçerli ÖSYM tarafından yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından, yukarıdaki tabloda belirtilen ilgili KPSS puan türünden 70 ve üzeri puan almak.
  • Yazılı sınava katılmaya hak kazanan adaylardan 80 TL sınav ücreti tahsil edilecek olup sınav ücretini yatırmayan adaylar yazılı sınava alınmayacaktır. Sınav ücreti yazılı sınavı gerçekleştirecek üniversite tarafından tahsil edilecek olup ücretin yatırılacağı banka ve hesap numarasına ilişkin hususlar Bakanlığımız web sayfasından ve söz konusu üniversite tarafından ayrıca ilan edilecektir. (Başvuru sırasında herhangi bir ücret tahsil edilmeyecektir.)