icralık faturalar siliniyoricralık faturalar siliniyor

Elektrik, su doğalgaz, telefon faturası gibi borçlar nedeniyle icralık duruma düşen vatandaşları da yakından ilgilendiren düzenleme TBMM‘ye geldi.

KYK BORÇLARINDAN, KREDİ VE KREDİ KARTI BORÇLARINA KADAR

KYK borcu faizlerinden, kredi kartı ve kredi borçlarına, sicil affından birçok farklı düzenlemeyi beraberinde getiren torba yasa ile, elektrik, su , doğalgaz, telefon faturaları nedeniyle icralık duruma düşen 2 bin liraya kadar olan borçlar tasviye ediliyor.

DÜZENLEMENİN KISA SÜREDE MECLİSTEN GEÇMESİ BEKLENİYOR

Söz konusu düzenlemenin görüşmelerine Plan ve Bütçe Komisyonunda başlandı. Düzenlemenin yakın tarihte genel kurula gelmesi, daha sonra da genel kuruldan geçerek yasalaşması bekleniyor. Düzenlemeyle birlikte kredi, kredi kartı, fatura borçları gibi borçlardan 2 bin liraya kadar olanlar kapanacak.

30 MİLYAR TUTARINDAKİ İCRALIK BORÇLAR TASFİYE EDİLİYOR

Konuyla ilgili geçtiğimiz haftalarda açıklama yapan Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati ,”Bizler; gencimizin, çiftçimizin, memurumuzun, esnafımızın ve tüm kesimlerimizin nasıl her zaman yanındaysak, icraatlarımızla dar gelirli vatandaşlarımızın da hep yanında olmaya devam ediyor, yaklaşık 30 milyar lira tutarındaki icralık borçlarını yakında tasfiye ediyoruz.” demişti.