Üniversitelilere Yol DesteğiÜniversitelilere Yol Desteği

Üniversite öğrencilerine yılda 1000 TL yol desteği verilecek.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, NTV’de katıldığı canlı yayında sosyal yardım alan ailelerin farklı illerde okuyan çocuklarına yılda iki kez ailesinin yanına gidebilmesi için ulaşım bileti vereceklerini açıkladı.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık yol desteği ödemeleri hakkında konuştu.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Yanık, “Üniversite öğrencisi bunlar 25 yaş altı ve lisans öğrencileri olacak. Ailesinden uzakta eğitim gören üniversite öğrencilerinin yılda iki defa gidiş dönüş biletlerini biz temin edeceğiz. Öğrenci arkadaşlarımız ailelerinin yaşadığı yerlerdeki vakıfları ziyaret ederek, ulaşım biletlerini ibraz ederek ücretleri alabilecekler. 500 liraya kadar biz karşılıyoruz. Yılda iki defa ödenecek 1000 TL . 2023 yılında bu destek miktarımız 750 lira olacak. Yaklaşık 150 bin üniversite öğrencisinin yararlanacağını ön görüyoruz. Sosyal yardım alan ailelerin çocukları alacak. Ödemeler öğrenci arkadaşlarımızın ibanlarına doğrudan yatırılacak.” diye konuştu.

GENÇLERE SIFIR FAİZLİ KREDİ FIRSATI VE YENİ HABERLER İÇİN TIKLA VE TAKİP ET.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN GEÇTİĞİMİZ GÜN DUYURMUŞTU

Cumhurbaşkanı Erdoğan, öğrencilere yol parası desteğine ilişkin şu ifadeleri kullandı:

Bir müjde de üniversite öğrencilerimize vermek istiyorum.

Ailelerinin yaşadığı uzak yerlerde eğitim öğretim gören üniversite öğrencilerimize okullarına gidiş ve dönüşleri için ulaşım desteği sağlayacağız.

Yılda iki defa verilecek bu destek sayesinde 150 bin öğrencimizin ailelerinin yanına, onlara herhangi bir yük getirmeden gidip-gelmesini temin etmeyi umut ediyoruz.