DOĞAL GAZ YARDIMDOĞAL GAZ YARDIM

Doğal Gaz Yardımı, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından ihtiyaç sahiplerine verilen sosyal yardımlardan birisidir. Bu sosyal yardım, vatandaşlar tarafından yoğun ilgi görmeye devam ediyor. Kış aylarına girdiğimiz ve soğukların başladığı şu günlerde vatandaş şimdiden faturaları düşünüyor. Enflasyonun yükselmesiyle ve artan fiyatlar nedeniyle bu kışın şimdiden zor geçeceği belli oluyor. Doğal gaz yardımıyla ihtiyaç sahibi haneler biraz da olsa rahatlayacaktır. Doğal gaz tüketim desteği için başvurular e-Devlet üzerinden yapılıyor. Mesken türü doğal gaz aboneliği ile başvuru yapabilirsiniz.

YAPILAN SOSYAL YARDIMLARDAN ANINDA HABERDAR OLMAK İÇİN TIKLA VE KATIL!

Doğal Gaz Tüketim Desteğinden Kimler Faydalanacak?

doğal gaz yardımı
  • Türkiye Vatandaşı olanlar,
  • E-Devlet Kapısı üzerinde destek programına başvuruda bulunanlar,
  • E-Devlet Kapısı üzerinde kayıtlı mesken türünde Doğal Gaz aboneliği olanlar,
  • SYD Vakıflarınca ön eleme kriterlerini geçen ve hak sahipliği kararı verilen kişiler,

Doğal Gaz Tüketim Yardımı için Gerekli Evraklar

T.C. Kimlik Kartı adına kayıtlı mesken türü aboneliği haiz doğal gaz faturası/ön ödemeli sayaç kartı olması gerekmektedir.

Doğal Gaz Yardımı Tutarı

Doğal Gaz Tüketim yardımı için tutarlar bölgenin iklim koşullarına göre ısıl harita temel alınarak hazırlanan liste kapsamından hane başı 2022 yılı için yıllık 450 TL ile 1.150 TL arasında değişkenlik göstermektedir.

Yardım Ödeme Tarihi

Isıl harita baz alınarak belirlenen tutarlar ödeme dönemlerine göre iki eşit taksitte ödenecek olup, birinci ödeme Mart/Nisan, ikinci ödeme ise Ekim/Kasım aylarında yapılıyor.

Doğal gaz yardımıyla ilgili daha fazla bilgi için https://www.aile.gov.tr/sygm/programlarimiz/sosyal-yardim-programlarimiz/ sitesini ziyaret edebilirsiniz.

KARİYERBANKASİ.NET -İSTANBUL