Asgari ÜcretAsgari Ücret

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati , CNN Türk ekranlarında katıldığı canlı yayında asgari ücret ve memur maaş zamlarına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Bakan Nebati, 2022’den bu yana asgari ücretlinin enflasyona ezdirilmediğini belirterek, memur maaşları ve asgari ücretin önümüzdeki dönemde de enflasyonun üzerinde belirleneceğini söyledi.

MAAŞ ZAMLARINA İLİŞKİN SON DAKİKA HABERLERİ İÇİN TIKLA VE KATIL.

Bakan Nebati şunları söyledi:

2002’den bu yana asgari ücretli enflasyona ezdirilmedi. Bu yıla girerken enflasyon hedefimiz bu kadar yüksek değildi. Bu yıl sapma olduğu içim memur ve emekli maaşı artırılınca, talep gelince gelenek bozuldu asgari ücrette iyileştirme yapıldı. Önümüzdeki yıl ve yıllarda Cumhurbaşkanımızın duruşu net. Dar gelirli, sabit gelirli enflasyon altında kalmadı. Önümüzdeki süreçte de enflasyon oranının altında kalmayacaktır. Sayın Cumhurbaşkanımız iktidarı döneminde net cevap verdi. Enflasyon altında artış olmayacak. Çalışma yapılmadığı için henüz bunlarla ilişkin çalışmalar yapılacak. Enflasyon altında olmayan çalışmalar yapılacak.

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ?

Memur maaşları ve asgari ücrete ilişkin yorumlarınızı sayfanın altında yer alan yorum kısmı vasıtasıyla bizlerle ve diğer ziyaretçilerimizle paylaşabilirsiniz. Sizce asgari ücret ve memur maaş zamları hangi oranda olmalı?

https://www.youtube.com/watch?v=X_EWYemclKA

KARİYER BANKASI