İş Arayanlara Maddi Yardımİş Arayanlara Maddi Yardım

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı‘nın resmi internet sitesinde yayımlanan bilgiye göre göre İşe Başlama Desteği veriliyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı birçok kapsamda sosyal yardımlar yapıyor. Bu sosyal yardımlardan bir tanesi de İşe Başlama Desteği. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın belirlediği şartları taşıyor olmanız durumunda, İşe Başlama Yardımından faydalanabileceksiniz. Bu yardım Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından veriliyor.

İŞ ARAYANLARA PARA YARDIMI İÇİN TIKLA.

BİRÇOK KAPSAMDA SOSYAL YARDIM YAPILIYOR! ANINDA ÖĞRENMEK İÇİN TIKLA VE KATIL!

İŞE BAŞLAMA DESTEĞİNDEN KİMLER FAYDALANABİLİR?

3294 sayılı Kanun kapsamındaki düzenli sosyal yardım programlarından yararlanan hanelerde ikamet edenler arasından; 18-55 yaş arasında olup Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarınca çalışabilir olarak değerlendirilerek, İŞKUR’a bildirilen ve sosyal güvenceli bir işe yerleşen sosyal yardım yararlanıcıları faydalanabilmektedir. İŞKUR tarafından iş görüşmesine yönlendirilen sosyal yardım yararlanıcılarından sosyal güvenceli bir işe başlayanlar faydalanabilmektedir.
Bütünleşik Sosyal Yardım Bilgi Sistemi üzerinde yapılan incelemede, Sosyal Güvenlik Kurumu kayıtlarında işe başlama bilgisi görülen sosyal yardım yararlanıcıları 60 gün içerisinde yararlanabiliyor.

İŞE BAŞLAMA DESTEK TUTARI NE KADAR VE NE ZAMAN ÖDENİYOR?

İşe başlama yardımı için brüt asgari ücretin 1/3’ ne karşılık gelen tutar ödeme yapılacaktır. Aynı yıl içerisinde bir defa yararlanılabiliyor. İşe Başlama Yardımı, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli Heyetince belirlenmektedir.

İşe Balama Yardımıyla ilgili daha fazla detay içinAile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı‘nın resmi internet sitesini https://www.aile.gov.tr/sygm/programlarimiz/sosyal-yardim-programlarimiz/ ziyaret edebilirsiniz.

YAPILAN DİĞER SOSYAL YARDIMLAR

DOĞAL GAZ YARDIMI İÇİN TIKLA

ELEKTRİK DESTEĞİ İÇİN TIKLA

YAKACAK YARDIMIİÇİN TIKLA

KARİYERBANKASİ.NET -İSTANBUL