İŞ ARAYANLARA PARA YARDIMIİŞ ARAYANLARA PARA YARDIMI

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından, işsiz vatandaşlara işe yönlendirme yardımı yapılıyor. Net asgari ücretin en fazla yüzde 10‘una kadar yardım veriliyor.

SOSYAL YARDIMLARDAN ANINDA HABERİM OLSUN DİYORSAN TIKLA VE KATIL!

İşe Yönlendirme Yardımı Nedir?

İşe Yönlendirme Yardımına Başvuru yapan vatandaşlar, iş görüşmelerine giderken yaptığı masraflar ( yol parası, traş ücreti vb), Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından karşılanıyor.

Aile Bakanlığı’nın resmi sitesinden yapılan açıklamada, İŞKUR aracılığı ile işe yönlendirildiği bilgisi olanlara yardım yapılıyor. Ödemeler SYDV’ler tarafından yapılıyor. Söz konusu yardımdan faydalanmak için 18-55 yaş aralığında ve SYDV’ler tarafından çalışabilir durumda olan sosyal yardım yararlanıcılarından olmak gerekiyor.

Yönlendirme Yardımı Başvuru Şartları

  • 18 yaşından büyük olmak,
  • 55 yaşından küçük olmak,
  • Çalışabiliyor durumda olmak,

Yönlendirme Yardımı için Nereye Başvurulacak?

Kişinin işe yönlendirildiği bilgisi İŞKUR tarafından Bütünleşik Sosyal Yardım Bilgi Sistemi‘ne bildirildikten sonra 30 gün içerisinde ikametgahının bulunduğu yerdeki Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına müracaat edilmektedir.

İşe yönlendirme yardımı ile ilgili daha fazla detay için Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın resmi internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

KARİYERBANKASİ.NET – İSTANBUL