DOĞALGAZ FATURA DESTEĞİDOĞALGAZ FATURA DESTEĞİ

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı‘ndan ihtiyaç sahiplerine Doğal Gaz Tüketim Desteği veriliyor. Doğal Gaz Tüketim Desteği kapsamında, SYD Vakıflarınca tespit edilen ihtiyaçlarını karşılayamayacak hanelere yapılıyor.

Doğal Gaz Tüketim yardımı için, E-Devlet Kapısı üzerinden adına kayıtlı mesken türü Doğal Gaz aboneliğine sahip kişiler başvuru yapabilmektedir.

DAHA FAZLA SOSYAL YARDIMLARDAN ANINDA HABERDAR OLMAK İÇİN TIKLA VE KATIL!

Doğal Gaz Tüketim Desteği

Doğal Gaz Yardımından Kimler Faydalanacak?

  • Türkiye Vatandaşı olanlar,
  • E-Devlet Kapısı üzerinde destek programına başvuruda bulunanlar,
  • E-Devlet Kapısı üzerinde kayıtlı mesken türünde Doğal Gaz aboneliği olanlar,
  • SYD Vakıflarınca ön eleme kriterlerini geçen ve hak sahipliği kararı verilen kişiler,

Doğal Gaz Tüketim Yardımı için Gerekli Evraklar

T.C. Kimlik Kartı adına kayıtlı mesken türü aboneliği haiz doğal gaz faturası/ön ödemeli sayaç kartı olması gerekmektedir.

Doğal Gaz Yardımı Tutarı

Doğal Gaz Tüketim yardımı için tutarlar bölgenin iklim koşullarına göre ısıl harita temel alınarak hazırlanan liste kapsamından hane başı 2022 yılı için yıllık 450 TL ile 1.150 TL arasında değişkenlik göstermektedir.

Doğal Gaz için Yardım Ödeme Tarihi

Isıl harita baz alınarak belirlenen tutarlar ödeme dönemlerine göre iki eşit taksitte ödenecek olup, birinci ödeme Mart/Nisan, ikinci ödeme ise Ekim/Kasım aylarında yapılmaktadır.

Doğal Gaz Tüketim yardımı ile ilgili daha fazla detay öğrenmek için Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı‘nın resmi internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

KARİYERBANKASİ.NET -İSTANBUL