yakacak yardımıyakacak yardımı

SYD’den ihtiyaç sahiplerine kömür yardımı yapılıyor. Ülkemizde kış aylarına girdiğimiz şu günlerde, soğuklar havalar kendini göstermeye başlıyor. Ülke genelinde doğal gaz kullanılıyor olsa da, birçok hane tarafından hala kömür sobası kullanılıyor. Enflasyonun artması nedeniyle, gelir seviyesi düşük aileler kışın ısınmakta güçlük çekiyor. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları tarafından 3294 sayılı Kanun kapsamındaki ihtiyaç sahibi hanelere Türkiye Kömür İşletmeleri Genel Müdürlüğü’nden bedelsiz olarak temin edilen kömürün ulaştırılması şeklinde yakacak yardımında bulunmaktadır.
YAPILAN SOSYAL YARDIMLARDAN ANINDA HABERDAR OLMAK İÇİN TIKLA VE KATIL!

YAKACAK YARDIMINDAN KİMLER FAYDALANABİLİR?

kömür yardımı

18 yaşından büyük ve sosyal güvencesi olmayan haneler ile sosyal güvencesi olan, ancak hane içinde kişi başına düşen geliri net asgari ücretin 1/3’ünden az olan haneler yakacak yardımına başvuru yapabilmektedir.

KÖMÜR YARDIMI İÇİMN NASIL BAŞVURU YAPILIR?

Yakacak yardımı SYD tarafından yapılıyor. İhtiyaç sahibi aileler T.C. Kimlik Kartıyla bulundukları ildeki STD‘ye başvurarak detaylı bilgi alabilirler.

YAKACAK YARDIMI MİKTARI NE KADAR VE NE ZAMAN YAPILACAK?

Hanelere dağıtılacak kömür miktarı bölgenin iklim koşulları, geçmiş yıllara ait dağıtım miktarları ve kömürün ısıl değerleri dikkate alınarak Hazine ve Maliye Bakanlığınca belirlenmektedir. Türkiye Kömür İşletmeleri Genel Müdürlüğü tarafından belirlenen sevkiyat programına göre teslimatlar kış ayları öncesinde gerçekleştirilmektedir.

Kömür yardımı ile ilgili daha fazla detay için Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın resmi internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

YAPILAN DİĞER SOSYAL YARDIMLAR

İHTİYAÇ SAHİPLERİNE DOĞAL GAZ TÜKETİM DESTEĞİ HABERİ İÇİN TIKLA

İHTİYAÇ SAHİBİ HANELERE ELEKTRİK DESTEĞİ HABERİ İÇİN TIKLA

KARİYERBANKASİ.NET-İSTANBUL