TSE PERSONEL ALIMI YAPIYORTSE PERSONEL ALIMI YAPIYOR

TSE personel alım ilanında sona geliniyor. Geçtiğimiz hafta resmi internet sitesinden yayımladığı ilana göre mühendis, memur, koruma ce güvenlik görevlisi pozisyonlarına 61 sözleşmeli personel alacağını duyurdu. TSE personel alım ilanı başvuruları 12 Ekim 2022 tarihinde bitiyor. Başvuru yapacak adayların acele etmesi gerekmektedir. TSE sözleşmeli personel alım ilanı başvuruları e-Devlet üzerinden yapılıyor.
Başvuru yapmak isteyen adaylar https://www.turkiye.gov.tr/tse-kariyer-kapisi-kamu-ise-alim adresinden işlemlerini gerçekleştirebilirler.

BİNLERCE YENİ PERSONEL ALIMI İLANI YAYIMLANDI! YENİ İLANLARI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA VE KATIL.

TSE PERSONEL ALIM BAŞVURU ŞARTLARI

Adaylar Sözlü sınava başvuruda bulunabilmek için;

1) 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinde sayılan genel şartları taşımak.

2) Tabloda belirtilen öğrenim programlarından mezun olmak. (Yükseköğretim Kurulunca tabloda yer alan bölüm mezunları ile eşdeğer haklara sahip olduğuna karar verilen yurt içindeki yükseköğretim kurumları ile denklik belgesi verilen yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olanlar da diğer koşulları taşımaları ve başvuru esnasında gerekli belgeleri ibraz etmeleri kaydıyla müracaat edebileceklerdir.)

3) 01.01.2022 tarihi itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak (01.01.1987 ve daha sonra doğmuş olanlar.)

4) Askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş olmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelemiş ya da yedek sınıfa geçirilmiş olmak.

5) Tablonun 3 no.lu kısmındaki Mühendis kadrosu için Uluslararası Kaynak personeli belgelendirme programları dahilinde Kaynak Mühendisliği Diploması/Sertifikası sahibi olanlar (International Institute of Welding Kaynak Mühendisliği Diploma/Sertifika) ve son başvuru tarihi itibarıyla Kaynak Mühendisliği Diploması/Sertifikası almaya hak kazanmış olanlar tercih sebebi olarak değerlendirilecektir.

6) Mühendis kadrolarına yapılacak başvurularda, son müracaat tarihi itibarıyla son 5 (beş) yıl içerisinde yapılan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS/e-YDS)’ndan en az C seviyesi puana (en az 70 ve üzeri puan) veya Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından dil yeterliliği bakımından buna denkliği kabul edilen ve uluslararası geçerliliği bulunan başka bir puana sahip olmak.

7) Tablonun 14 no.lu kısmındaki Koruma ve Güvenlik Görevlisi için;

a) Son başvuru tarihi itibarıyla geçerlilik süresi dolmamış özel güvenlik görevlisikimlik kartına (silahlı ibareli) sahip olmak,

b) 5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanunun 10 uncu maddesi hükmü gereğince Güvenlik soruşturması olumlu olmak,

c) Erkeklerde 170 cm, kadınlarda 160 cm’den kısa boylu olmamak. Boy uzunluğunun santimetre cinsinden son iki rakamı ile kilosu arasındaki fark 13’ten fazla, 17’den az olmamak, (Örneğin;180 cm boyunda olan bir adayın kilosunun 80+13=93’ten fazla, 80-17=63’ten az olmaması gerekmektedir.)

ç) Bu pozisyonda vardiya sistemi uygulanacağından gece ve gündüz, iç ve dış mekanda vardiyalı sistemde çalışmaya engel durumu olmamak.

8) Adayların, yukarıda belirtilen sınav katılma şartlarını ve tercih nedenlerini kanıtlayıcı bilgi ve belgeleri elektronik ortamda taratıp başvuru formunun ilgili bölümlerine eklemeleri zorunludur.

9) Başvurular il bazında yapılacak olup adaylar, tabloda yer alan kadrolardan sadece biri için başvuruda bulunabilecektir.

10) Adaylar, yerleştikleri illerde en az 5 (beş) yıl çalışmayı kabul ve taahhüt etmiş sayılır.

11) Türkiye’nin her yerinde devamlı olarak görev yapmasına sağlık açısından engeli bulunmamak.

12) Adayların başvuru işlemini tamamlandıktan sonra “Başvurularım” ekranından başvurularının tamamlanıp tamamlanmadığını kontrol etmeleri gerekmektedir. “Başvurularım” ekranından “Başvuru Alındı” ibaresi görülmeyen hiçbir başvuru değerlendirilmeye alınmayacaktır. Bu hususta sorumluluk başvuru yapan adaya aittir.

ÇOK SAYIDA PERSONEL ALINACAK!

Diğer kurumların personel alım haberlerine göz atmak için aşağıdaki bağlantıları kullan.
TİCARET BAKANLIĞI 175 DENETMEN YARDIMCISI ALIMI HABERİ İÇİN TIKLA
ZİRAAT BANKASI 1500 SERVİS GÖREVLİSİ ALIMI İÇİN TIKLA
İZMİR DEMOKRASİ ÜNİVERSİTESİ 45 SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIMI HABERİ İÇİN TIKLA

KARİYERBANKASİ.NET -İSTANBUL