Denetmen yardımcılığı giriş sınavı için beklenen duyuru geldi.

KPSS Şartsız ve KPSS ile yeni ilanlar yayınlandı! Son İş Haberlerini takip etmek için TIKLA VE KATIL.

Bakanlığın resmi internet sayfasından yapılan açıklamada, sınav sonuçlarına göre 175 Ticaret Denetmen Yardımcısı alımı yapılacağı bildirildi.

Başvurular, 24 Ekim ile 2 Kasım 2022 tarihleri arasında e-Devlet üzerinden yapılıyor.

Ticaret Bakanlığı personel alımı başvuruları, “https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr/” adresinden gerçekleştiriliyor.

175 memur alımı için yazılı sınav Ankara’da…

Yazılı sınav için belirlenen tarih 20 Kasım 2022 olarak açıklandı.

TİCARET BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI İÇİN HANGİ ALANLARDA KONTENJAN AÇILDI

Ticaret Bakanlığı Denetmen Yardımcısı alımnda; Gıda Mühendisliği, Ziraat Mühendisliği, Kimya Mühendisliği, Tekstil Mühendisliği, Kimya, Biyoloji, Hukuk, İktisat, Kamu Yönetimi, Uluslararası İlişkiler, İşletme, Maliye mezunlarına kontenjan ayrıldığı görülüyor.

Sınav için başvuru yapmak isteyen adaylar mezuniyet, KPSS ve diğer şartları da dikkatle incelemek durumundalar.

TİCARET BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI BAŞVURU GENEL ŞARTLARI NELER?

Buna göre başvuru yapacak adaylarda aranacak genel şartlar ise şu şekilde sıralanmış durumda:

a) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde yer alan şartları taşımak,
b) Giriş sınavının yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak (01.01.1987 ve daha sonra doğanlar başvurabilecektir.),
c) Üniversitelerin en az dört yıllık eğitim veren siyasal bilgiler, iktisadi ve idari bilimler, iktisat, işletme veya mühendislik fakülteleri ve/veya yüksekokullar ile diğer fakültelerin yukarıda belirtilen öğrenim dallarından birinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt içindeki veya yurt dışındaki öğretim kurumlarından mezun olmak, (Adayların, söz konusu bölümlere denk sayılan bölümlerden mezun olmaları halinde YÖK tarafından onaylanmış denklik belgelerini jpeg formatında tarayarak müracaatları sırasında Bakanlığımız internet sitesinden ulaşacakları talep formuna eklemeleri gerekmektedir.),
ç) Sağlık durumu açısından her türlü iklim ve yolculuk şartlarında görev yapabilecek durumda olmak,
d) Başvuru tarihinde geçerli ÖSYM tarafından yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından, yukarıdaki tabloda belirtilen ilgili KPSS puan türünden 70 ve üzeri puan almak.
e) Yazılı sınava katılmaya hak kazanan adaylardan 80 TL sınav ücreti tahsil edilecek olup sınav ücretini yatırmayan adaylar yazılı sınava alınmayacaktır. Sınav ücreti yazılı sınavı gerçekleştirecek üniversite tarafından tahsil edilecek olup ücretin yatırılacağı banka ve hesap numarasına ilişkin hususlar Bakanlığımız web sayfasından ve söz konusu üniversite tarafından ayrıca ilan edilecektir. (Başvuru sırasında herhangi bir ücret tahsil edilmeyecektir.)

Ticaret Bakanlığı’nın personel alımı için sınav başvuruları başladığı anda siz değerli ziyaretçilerimizi kariyerbankasi.net üzerinden bilgilendireceğiz. Son dakika haberlerini ücretsiz takip etmek için kariyerbankasi.net‘in sosyal medya hesaplarını takip etmeyi unutmayın.