Ticaret Bakanlığı 594 Personel AlıyorTicaret Bakanlığı 594 Personel Alıyor

Ticaret Bakanlığı, yayımlanan iki ayrı ilanla 594 personel alımı yapıyor.

Ticaret Bakanlığı’na geçtiğimiz günlerde yayımlanan ilanla 175 Ticaret Denetmen yardımcısı alınacağı duyurulmuştu. İlgili duyuruda başvuruların 24 Ekim’de başlayacağı 2 Kasım’da sona ereceği kaydedilirken, başvuru yapacak adayların başvuru genel ve özel şartlarını dikkatle incelemesi gerektiği kaydedilmişti.

Ticaret Bakanlığı’nın 175 personel alımı için ayrıntılı bilgilendirmeye https://kariyerbankasi.net/ticaret-bakanligina-175-ticaret-denetmen-yardimcisi-alinacak/ adresinden erişebilirsin.

YENİ PERSONEL ALIMLARINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA VE KATIL.

TİCARET BAKANLIĞI BİR İLAN DAHA YAYIMLANDI

Ticaret Bakanlığı’na 175 denetmen yardımcısı alımının yanı sıra 419 Ticaret Uzman yardımcısı alınacağı duyuruldu. Bugün , Resmi Gazete’de yayımlanan ilana göre başvurular 7 Kasım 16 Kasım 2022 tarihleri arasında e-Devlet şifreleriyle alınacak.

419 TİCARET UZMAN YARDIMCISI ALIMI GENEL ŞARTLARI

TİCARET BAKANLIĞI UZMAN YARDIMCISI ALIMI SINAVA KATILMA ŞARTLARI

a) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak,

b) Giriş sınavının yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak (01.01.1987 ve daha sonra doğanlar başvurabilecektir.),

c) En az dört yıllık eğitim veren yükseköğretim kurumlarının siyasal bilgiler, hukuk, iktisadi ve idari bilimler, iktisat, işletme ve mühendislik fakülteleri ile diğer fakültelerin yukarıda belirtilen bölümlerinden veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından kabul edilen yurt içindeki veya yurt dışındaki öğretim kurumlarının yukarıda belirtilen bölümlerinden mezun olmak, (Adayların, söz konusu bölümlere denk sayılan bölümlerden mezun olmaları halinde YÖK tarafından onaylanmış denklik belgelerini jpeg formatında tarayarak müracaatları sırasında Bakanlığımız internet sitesinden ulaşacakları talep formuna eklemeleri gerekmektedir.),

ç) Başvuru tarihinde geçerli ÖSYM tarafından yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından, yukarıdaki tabloda belirtilen ilgili KPSS puan türünden 70 ve üzeri puan almak,

d) Son başvuru tarihi itibarıyla son iki yıl içinde Almanca, Fransızca ve İngilizce dillerinin birinden YDS/e-YDS’den en az (C) seviyesinde puan almış olmak veya dil yeterliliği bakımından bunlara denkliği ÖSYM tarafından kabul edilen ve uluslararası geçerliliği bulunan belgeye sahip olmak.

e) Yazılı sınava katılmaya hak kazanan adaylardan 100 TL sınav ücreti tahsil edilecek olup sınav ücretini yatırmayan adaylar yazılı sınava alınmayacaktır. Sınav ücreti yazılı sınavı gerçekleştirecek üniversite tarafından tahsil edilecek olup ücretin yatırılacağı banka ve hesap numarasına ilişkin hususlar Bakanlığımız web sayfasından ve söz konusu üniversite tarafından ayrıca ilan edilecektir. (Başvuru sırasında herhangi bir ücret tahsil edilmeyecektir.)

419 TİCARET UZMAN YARDIMCISI ALIMIYLA İLGİLİ TÜM DETAYLAR İÇİN https://kariyerbankasi.net/ticaret-bakanligi-419-uzman-yardimcisi-alimi-yapiyor/ adresini ziyaret et.

GSB 1200 PERSONEL ALIMI DUYURDU