1000 Büro personeli alımı1000 Büro personeli alımı

Ticaret Bakanlığı ön lisans mezunu 1000 büro personeli alımı yapacak. Bakanlığın resmi sayfası ve Resmi Gazete’de geçtiğimiz gün yayımlanan ilanda, Bakanlığın merkez birimleri ve Dış Ticaret Bölge Müdürlükleri, Ticaret İl Müdürlükleri ve Serbest Bölge Müdürlüklerinde istihdam edilmek üzere en az önlisans 1000 büro personeli, 1300 sözleşmeli muhafaza memuru , 200 sözleşmeli muayene memuru alımı yapılacağı aktarılmıştı.

İlgili alımlara başvurular e-Devlet şifreleriyle Kariyer Kapısı üzerinden gerçekleştiriliyor. Başvurular 21 Kasım’da başlayacak, 30 Kasım’da sona erecek.

BİNLERCE YENİ PERSONEL ALIMI YAPILACAK. YENİ ALIMLARI TAKİP İÇİN TIKLA VE İNDİR.

1000 Büro personeli alımı için ilgili alımlara başvuru yapmak isteyen adayların başvuru genel şartlarının yanı sıra özel şartları da dikkatle incelemesi gerekli.

SÖZLEŞMELİ 1000 BÜRO PERSONELİ ALIM ŞARTLARI

YERLEŞTİRMEYE KATILMA ŞARTLARI
a)    657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak,
b)   En az iki yıllık eğitim veren ve yüksekokulların büro yönetimi ve yönetici asistanlığı, insan kaynakları yönetimi, adalet, dış ticaret, maliye, işletme yönetimi, muhasebe ve vergi uygulamaları, lojistik, bankacılık ve sigortacılık, halkla ilişkiler ve tanıtım, bilgi yönetimi, bilgisayar programcılığı ile bilgi teknolojileri ya da bunlara denkliği/eşdeğerliliği Yükseköğretim Kurulu tarafından onaylanmış yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarının yukarıda belirtilen bölümlerinden mezun olmak, (Adayların, söz konusu bölümlere denk/eşdeğer sayılan bölümlerden mezun olmaları halinde YÖK tarafından onaylanmış denklik/eşdeğerlik belgelerini jpeg formatında tarayarak başvuru sistemine eklemeleri gerekmektedir.),
c)    ÖSYM tarafından 2022 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından, KPSS P93 puan türünden 70 (yetmiş) ve üzeri puan almak.

Tüm detaylar için https://kariyerbankasi.net/ticaret-bakanligi-2500-personel-alimi-yapacak/