419 MEMUR ALIMI419 MEMUR ALIMI

Ticaret Bakanlığı 419 memur alımı başvuru ekranı açıldı. Ticaret Bakanlığına 419 yeni uzman yardımcısı alımı için başvurular e-Devlet şifreleriyle yapılıyor.

KPSS ŞARTSIZ VE KPSS İLE YENİ MEMUR ALIMI HABERLERİNİ TAKİP İÇİN TIKLA VE ABONE OL.

TİCARET BAKANLIĞI 419 MEMUR ALIMI BAŞVURULARI NASIL YAPILACAK?

Adaylar, https://www.turkiye.gov.tr/ticaret-kariyer-kapisi-kamu-ise-alim?islem=ilan adresine e-Devlet şifreleriyle giriş yaptıktan sonra son başvuru tarihi olarak belirlenen 16 Kasım 2022 saat 17.00’den önce başvuru yapabilecekler. Aday ilgili sayfada başvur butonuna tıkladığında personel alımı genel bilgileri ve şartlarına erişim sağlıyor.

    Aday, şartları inceledikten sonra aşağıdaki bilgilendirme yazısını okudum ve kabul ediyorum butonunu tıklayarak bir sonraki aşamaya gidiyor.

    Burada Ticaret Bakanlığı 419 memur alımı başvurusu yapılabilecek pozisyonlar yer alıyor. Aday buradan kendisine uygun olanı seçiyor.

    Son olarak detaylar gözden geçirilerek , başvuru süreci tamamlanıyor.

    BAŞVURU GENEL ŞARTLARI

    a) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak,

    b) Giriş sınavının yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak (01.01.1987 ve daha sonra doğanlar başvurabilecektir.),

    c) En az dört yıllık eğitim veren yükseköğretim kurumlarının siyasal bilgiler, hukuk, iktisadi ve idari bilimler, iktisat, işletme ve mühendislik fakülteleri ile diğer fakültelerin yukarıda belirtilen bölümlerinden veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından kabul edilen yurt içindeki veya yurt dışındaki öğretim kurumlarının yukarıda belirtilen bölümlerinden mezun olmak, (Adayların, söz konusu bölümlere denk sayılan bölümlerden mezun olmaları halinde YÖK tarafından onaylanmış denklik belgelerini jpeg formatında tarayarak müracaatları sırasında Bakanlığımız internet sitesinden ulaşacakları talep formuna eklemeleri gerekmektedir.),

    ç) Başvuru tarihinde geçerli ÖSYM tarafından yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından, yukarıdaki tabloda belirtilen ilgili KPSS puan türünden 70 ve üzeri puan almak,d) Son başvuru tarihi itibarıyla son iki yıl içinde Almanca, Fransızca ve İngilizce dillerinin birinden YDS/e-YDS’den en az (C) seviyesinde puan almış olmak veya dil yeterliliği bakımından bunlara denkliği ÖSYM tarafından kabul edilen ve uluslararası geçerliliği bulunan belgeye sahip olmak.

    e) Yazılı sınava katılmaya hak kazanan adaylardan 100 TL sınav ücreti tahsil edilecek olup sınav ücretini yatırmayan adaylar yazılı sınava alınmayacaktır. Sınav ücreti yazılı sınavı gerçekleştirecek üniversite tarafından tahsil edilecek olup ücretin yatırılacağı banka ve hesap numarasına ilişkin hususlar Bakanlığımız web sayfasından ve söz konusu üniversite tarafından ayrıca ilan edilecektir.(Başvuru sırasında herhangi bir ücret tahsil edilmeyecektir.)

    Kontenjan dağılımı ve diğer detaylar için TIKLA.