Sağlık Bakanlığı işçi alımı başvuruları devam ediyor. Başvuru şartları ve başvuru sayfasına dair detaylar bu haberimizde.

Sağlık Bakanlığı işçi alımı başvuruları devam ediyor. Başvuru şartları ve başvuru sayfasına dair detaylar bu haberimizde.

Resmi Gazete ve Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı Kamu ilan sayfasından yayımlanan duyurularda, Sağlık Bakanlığına engelli sürekli işçi alımı yapılacağı aktarılırken, başvuruların 6 Kasım’da sona ereceği kaydedildi.İşte şartlar ve diğer detaylar…

Kamuya KPSS ve KPSS şartsız işçi, memur ve sözleşmeli personel alımlarını takip için tıkla ücretsiz indir.

Sağlık Bakanlığı İşçi Alımı Şartları

Sürekli işçi kadrolarına başvuran adayların aşağıdaki şartları taşımaları gerekmektedir;

  1. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin (1), (4), (6) ve (7) numaralı alt bentlerinde belirtilen şartlar ile Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin 4 üncü maddesinin birinci fıkrasında yer alan şartları taşımak. (Yabancı uyruklu adaylar tercih yapamayacaktır.)
  2. Başvuru tarihinin son günü itibarıyla 18 yaşını tamamlamış olmak.
  3. Başvuru tarihinin ilk günü itibarıyla 40 yaşını doldurmamış olmak (01/11/1983 ve dahasonraki doğumlular başvuru yapabilecektir).
  4. Başvurulan meslek için belirlenen bir okuldan (bölümden/programdan) son başvuru tarihi itibariyle mezun olmak ve istenilen belgelere son başvuru tarihi itibariyle sahip olmak.
  5. Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak (Atanmaya hak kazanan adaylardan istenecektir).
  6. İşe göndermede öncelik hakkına sahip olan adaylardan anılan Yönetmeliğin 5 inci maddesinin birinci fıkrasında belirtilen öncelikli durumlarını gösterir belgeye sahip olmak.
  7. 7315 sayılı Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Kanunu hükümleri gereğince arşiv araştırması sonucuna göre atama işlemi yönünden bir engeli bulunmamak.
  8. Engelli sürekli işçi kadroları için Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin 3 üncü maddesinin birinci fıkrasının (ı) bendinde tanımlandığı şekilde sağlık kurulu raporuyla belgelendirmek.

*Adaylar, https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx adresinden ilan sorgulaması yapabilirler.

Kamuoyuna ilanen duyurulur.

Sağlık Bakanlığı işçi alımı

Başvuru Tarihleri ve Yeri

Sağlık Bakanlığı işçi alımı başvuruları 1 Kasım-6 Kasım 2023 tarihleri arasında Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) web sayfası üzerinden gerçekleştirilecek.

Tüm detaylara aşağıdaki kılavuzdan erişebilirsin.

KARİYERBANKASİ.NET 

%d blogcu bunu beğendi: