Etiket: sağlık bakanlığı

Sağlık Bakanlığı İşçi Alımı Başvuruları Devam Ediyor.Resmi Gazete’de ve Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı Kamu ilan sayfasında yayımlanan duyurularda, Sağlık Bakanlığına eski hükümlü/tmy statüsünde temizlik görevlisi ünvanında işçi alımı yapılacağı kaydedilirken, başvuruları 8 Aralık'ta sona ereceği aktarıldı. İşte şartlar...
Sağlık Bakanlığı 419 Sürekli İşçi Alımı Yapacak. Sağlık Bakanlığı işçi alımı duyurusu yayımlandı. Resmi Gazete'de ve Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı Kamu ilan sayfasında yayımlanan duyurulara göre, Sağlık Bakanlığına eski hükümlü/tmy statüsünde temizlik görevlisi ünvanında işçi alımı yapacağı aktarıldı.
Sağlık Bakanlığı Ek Ödeme Yönetmeliğinde yapılan değişiklik Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.Sağlık Bakanlığı, yan dal uzmanları ve asistanları için gerçekleştirdiği düzenleme ile ödemeleri artırma kararı aldı. Yapılan düzenlemeyle birlikte yan dal uzmanlarına uygulanan taban ödeme katsayıları %100 artırılarak önemli bir iyileştirme sağlandı. Aynı şekilde, yan dal uzmanlık eğitimi alan asistanlar ve araştırma görevlileri için de taban ödeme katsayıları %50 artırıldı.
Sağlık Bakanlığı 2023 yılı 2. Dönem İstifa sonrası Açıktan Atama Kurası için PBS üzerinden e-Devlet şifreleriyle başvurularda sona geliniyor.
Sağlık Bakanlığı personel alımı duyurusu yayımlandı. Resmi Gazete'de yayımlana duyuruya göre, Sağlık Bakanlığına kameraman, büro personeli, programcı ve diğer teknik hizmet personeli(grafiker) ünvanlarında olmak üzere sözleşmeli personel alımı yapılacak.
Sağlık Bakanlığı işçi alımı başvuruları devam ediyor. Başvuru şartları ve başvuru sayfasına dair detaylar bu haberimizde.
Sağlık Bakanlığı 25 Memur Alımı Yapacak. Sağlık Bakanlığı memur alımı duyurusu yayımlandı. Resmi Gazete'nin 1 Kasım 2023 tarihli yayımlanan duyurusunda, "Bakanlığımız merkez teşkilatının Genel İdare Hizmetleri Sınıfında boş bulunan 5, 7 ve 9 uncu dereceli kadrolarında istihdam edilmek üzere özel yarışma sınavı ile toplam 25 (yirmi beş) sağlık uzman yardımcısı alınacaktır." ifadeleri yer aldı.
Sağlık Bakanlığı işçi alımı duyurusu yayımlandı. Resmi Gazete ve Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı Kamu ilan sayfasından yayımlanan duyurulara göre, Sağlık Bakanlığına engelli sürekli işçi alımı yapılacak.Başvuru yapacak adayların belirtilen şartları dikkatle incelemesi gerektiği aktarıldı.
Sağlık Bakanlığı 2023/3 İlk Defa ve Yeniden Atama Kura Başvurularında Sona Gelindi.Resmi Gazete'de yayımlanan Sağlık Bakanlığı 2023/3 İlk Defa ve Yeniden Atama Kurası duyurusunda, “Sağlık Hizmetleri Temel Kanununun ek birinci maddesi ile Kamu Kurum ve Kuruluşlarına Açıktan Kura ile Atanacak Bazı Sağlık Personelinin Atama Usul ve Esaslarına İlişkin Yönetmelik hükümlerine göre Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşları ile diğer kamu kurum ve kuruluşlarının ihtiyaçları için, tıpta uzmanlık mevzuatına göre uzman olanlar ile uzman tabip, tabip, uzman diş tabibi, diş tabibi, uzman eczacı ve eczacı kadrolarına ilk defa veya yeniden yapılacak atama-yerleştirme iş ve işlemleri ilan edilen takvim çerçevesinde noter tarafından bilgisayar ortamında kura ile yapılacaktır.” ifadeleri yer aldı.