Etiket: sağlık bakanlığı

Sağlık Bakanlığı Sürekli İşçilerin İller Arası Yer Değişikliği Başvurusu Hakkında Duyuru.4857 Sayılı İş Kanunu ile Türk Ağır Sanayii ve Hizmet Sektörü Kamu İşverenler Sendikası ile Yetkili Sendika Arasında İmzalanan Toplu İş Sözleşmesi Hükümlerine Dayanılarak,
Sağlık Bakanlığı KPSS 2024/5 Personel Alımı Hakkında Duyuru Yayımlandı. Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü sayfasından yayımlanan duyuruyada, 17.04.2024-02.05.2024 tarihleri arasında başvuru yapamayan veya başvuru yaptığı halde göreve başlayamayanların; 21.05.2024 tarihi mesai bitimine kadar yerleştikleri hizmet birimleri bünyesinde oluşturulan komisyonlara anılan duyuruda belirtilen belgeler ile birlikte başvuruda bulunmaları kaydıyla 22.05.2024 tarihi mesai bitimine kadar göreve başlama işlemlerinin yapılmasının Bakanlıkça uygun görüldüğü aktarıldı.
Sağlık Bakanlığı 8 Bin İşçi Alımı Hakkında Duyuru Yayımlandı. Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü sayfasından yayımlanan son dakika duyurusunda, Temizlik Görevlisi, Güvenlik Görevlisi (Silahsız), Elektrikçi (Genel), Bilgisayar Sistem Kurulum Bakım Onarım ve Arıza Giderme Elemanı, Marangoz, Isıtma ve Sıhhi Tesisatçı, Biyomedikal Cihaz Teknolojileri Servis Destek Elemanı, İnşaat Boyacısı/Boyacı, Klinik Destek Elemanı (Hastane), Oto Bakım Onarımcısı Otomotiv Mekanikçisi, Oto Elektrikçisi, Otomotiv Kaportacısı mesleklerinde çalıştırılmak üzere, 8.000 kadro için 03-04 Nisan 2024 tarihlerinde noter huzurunda kurası çekilmiş olan ve sonuçları açıklanan işçi alımının göreve başlama işlemleri hakkında duyuru yayımlandı.
Sağlık Bakanlığı KPSS 2024/5 Göreve Başlama İşlemleri Hakkında Duyuru Yayımlandı. Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü sayfasından yayımlanan duyuruda, KPSS 2024/5 sonucuna göre Sağlık Bakanlığına taşra teşkilatı sözleşmeli personel pozisyonlarına yerleşen ve arşiv araştırması işlemleri tamamlanan kişilerin göreve başlamaları için gerekli belgeleri belirtilen tarihler arasında teslim etmeleri gerektiği aktarıldı.
Sağlık Bakanlığı 8 Bin İşçi Alımı Kurası Hakkında Duyuru Yayımlandı.Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü sayfasından yayımlanan son dakika duyurusunda, "l ve mesleklere göre ilan edilen kadro sayısı kadar asıl ve asıl sayı kadar da yedek aday için kura ile yerleştirme işlemi 3-4 Nisan 2024 tarihlerinde Bakanlığımız Bilkent Yerleşkesinde noter huzurunda canlı yayınlanarak gerçekleşecektir." ifadeleri yer aldı.
Sağlık Bakanlığı 10.900 Sürekli İşçi Yedek Alımı Göreve Başlama İşlemleri Hakkında Duyuru Yayımlandı. Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü sayfasından yayımlanan duyuruda, “Temizlik Görevlisi, Güvenlik Görevlisi (Silahsız), Elektrikçi (Genel), Bilgisayar Sistem Kurulum Bakım Onarım ve Arıza Giderme Elemanı, Marangoz, Isıtma ve Sıhhi Tesisatçı, Biyomedikal Cihaz Teknolojileri Servis Destek Elemanı, İnşaat Boyacısı/Boyacı, Klinik Destek Elemanı (Hastane), Hasta Karşılama ve Yönlendirme Görevlisi” olmak üzere 10.900 sürekli işçi alımı kapsamında, kura sonucuna göre, asıl olarak yerleşen hak sahiplerinden; istenen belgeleri süresi içerisinde teslim etmeyenler, başvuru yapmayanlar; başvuru yaptığı halde atama şartlarını taşımayanlar, ataması yapılıp göreve başlamayanların yerine, yedek listenin ilk sırasındaki kişiden başlamak suretiyle aranan şartlara haiz olanlardan sırasıyla yedek hak sahiplerinin alınacağı aktarıldı.
Sağlık Bakanlığı 2024/1 EKPSS/Kura Memur Alımı Hakkında Duyuru Yayımlandı.Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü sayfasından yayımlanan duyuruda, 2024/1 EKPSS/Kura İle Engelli Kamu Personeli Yerleştirme Sonuçlarına göre Sağlık Bakanlığı taşra teşkilatı kadrolarına yerleşenlerin atanmasına esas olmak üzere istenen belgelerin teslim süresinin 26/03/2024 tarihine kadar uzatıldığı aktarıldı.
Sağlık Bakanlığı 2024 Yılı İlk Defa ve Yeniden Atama Kurası Hakkında Duyuru Yayımlandı. Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü sayfasından yayımlanan duyuruda, 2024 yılı ilk defa ve yeniden atama kurasına başvuru yapan ve başvuru kesinleşenlerin adayların başvurularının değerlendirilmiş olduğu ve sonuçlarının EKİP üzerinden açıklandığı aktarıldı.
Sağlık Bakanlığı 8 Bin İşçi Alımı Kura Tarihi Değiştirildi.Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü sayfasından yayımlanan duyuruda, başvuruları 23/02/2024 – 27/02/2024 tarihleri arasında İŞKUR üzerinden online olarak alınan 8 bin işçi alımının kura tarihleri daha öncesinde 18-19 Mart 2024 olarak belirlenirken, yeni gelen duyuruyla birlikte Sağlık Bakanlığı 8 bin işçi alımı kurasının 3-4 Nisan 2024 tarihleri arasında gerçekleştirileceği aktarıldı.