taşeron kadrotaşeron kadro

Milliyetçi Hareket Partisi Kırıkkale Milletvekili Halil Öztürk , PTT ve Karayolları Genel Müdürlüğünde görev yapan taşeron işçiler için kadro çağrısında bulundu.

Taşeron düzenlemesinde kapsam dışı kalan KİT’lerdeki işçiler kadro müjdesi bekliyor. Konuyla ilgili zaman zaman olumlu açıklamalar yapılsa da düzenlemenin bir an önce hayata geçirilmesi beklentiler arasında yer alıyor.

TAŞERON İŞÇİLER KADRO SÜRECİNDE GÖZ ARDI EDİLMEMELİDİR

MHP’li Halil Öztürk, taşeron işçiler konusunda mecliste çağrılarda bulunan vekillerden birisi. Dünkü TBMM Genel Kurulu’nda taşeron işçilerin beklentilerini dile getiren Kırıkkale Milletvekili , kamudaki sözleşmeli personelin kadroya geçirilmesi sürecinde KİT’lerdeki taşeron işçilerin göz ardı edilmemesi gerektiğini söyledi.

Milliyetçi Hareket Partisi Kırıkkale Milletvekili Halil Öztürk

TAŞERON KADRO SÜRECİYLE İLGİLİ SON DAKİKA GELİŞMELERİNİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA.

MHP Kırıkkale Milletvekili Halil Öztürk şu ifadeleri kullandı:

Belediyelerde, Karayollarında, PTT’de alt işveren olarak istihdam edilen işçi kardeşlerimiz daimî kadroya geçmeyi beklemektedirler. Özellikle Karayollarında taşeron olarak istihdam edilen ve asıl işi yapan kardeşlerimizin gözü kulağı kendilerine verilecek müjdeli haberdedir. Bu bakımdan Karayolları olsun, diğer kurumlar olsun daimî işçi kadrosu ayrım yapılmaksızın tüm çalışan kardeşlerimizi kapsamalıdır. Tam bu noktada Karayollarında anahtar teslimi olarak gösterilip yol bakım, karla mücadele, trafik işaretleme, bakım onarım gibi işlerde neredeyse on beş yılı aşkın süreyle çalışan taşeron işçi kardeşlerimizin daimî kadro çalışmalarının da göz ardı edilmemesi gereklidir. Bu çalışanlarımız daimî işçi kadrosuna alınarak yıllardır yağmur, çamur, güneş, kar kış demeden verdikleri emeklerinin karşılığı verilmeli, aileleriyle birlikte sevindirilmelidir.

BAKAN BİLGİN SÖZLEŞMELİLERE KADRO İÇİN NE SÖYLEDİ?

sözleşmelilere kadro için ne söyledi?
sözleşmelilere kadro için ne söyledi?

Milyonlarca vatandaşı doğrudan ilgilendiren bu konulardaki açıklamalar Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’den geldi.

Bakan Bilgin , asgari ücrete Aralık‘ta en kapsamlı müdahalenin yapılacağını söyledi.

Kamuda sözleşmeli çalışan 568 bin personelle ilgili düzenlemede de sona gelindi.

Emeklilikte Yaşa Takılanlarla ilgili ise “Önümüzde tek bir formül var” diyen Vedat Bilgin’in açıklamalarından satır başları:

(Emeklilikte Yaşa Takılanlar) 99 Öncesi biliyorsunuz yaşla ilgili sorun var. O sorunu çözüyoruz. Önümüzde tek formül var. Çok sayıda insan var tahmin edebileceğiniz gibi. Teker teker durumlarını, günlerini, sosyal güvenlikteki sağlık sigortası primlerini de gözden geçirip en kapsamlı çalışmayı yapacağız.

(Kamudaki sözleşmeli personel) Bizim muhtelif kadrolarda çalışan kamuda sözleşmeli personel meselesi var. Bununla ilgili çalışmayı bitirmek üzereyiz. Bu ay içerisinde açıklayacağımızı kamuoyu ile paylaştım.

(Asgari Ücret) Enflasyon şartlarını değerlendirerek, toplumu enflasyon karşısındaki tahribat konusunda koruyarak ona da en kapsamlı müdahaleyi yapacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın.