Merkezi Finans ve İhale Birimi Personel AlımıMerkezi Finans ve İhale Birimi Personel Alımı

Hazine ve Maliye Bakanlığı Merkezi Finans ve İhale Birimi Personel alımı için başvuru işlemleri devam ediyor.

Hazine ve Maliye Bakanlığı Merkezi Finans ve İhale biriminin resmi internet sayfasından yapılan duyuruda kuruma Uzman Personel ve Bilgi Teknolojileri Yöneticisi alımı yapılacağı belirtilmiş, söz konusu alımlar için başvuru yapmak isteyen adayların başvuru genel ve özel şartlarını dikkatle incelemesi gerektiği kaydedilmişti.

Başvurular Cumhurbaşkanlığı Kariyer Kapısı üzerinden yapılıyor.

Polis alımları , bekçi alımları, subay alımları, memur alımları, işçi alımları, özel sektörden yeni fırsatlar ve daha fazlası haberi Kariyer Bankası Youtube hesabımız üzerinden takip edebilirsin. Yeni haberleri takip etmek için Kariyer Bankası’nın Youtube kanalına abone olmayı unutmayın. TIKLA VE ABONE OL.

Merkezi Finans ve İhale Birimi Personel alımı için başvuru yapmak isteyen adaylarda aranacak genel şartlar ise şu şekilde sıralanıyor:

  • 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak,
  • Sınav tarihi itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak (askerliğini yapmış olanlar için bu sınıra askerlikte geçen süre eklenir),
  • En az dört yıllık eğitim veren üniversite ve fakültelerin “GİRİŞ SINAVI” başlıklı A bölümündeki tabloda yer alan bölümlerinden veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından onaylanmış yurt içindeki veya yurt dışındaki fakülte veya yüksekokullardan mezun olmak, (yurt içindeki veya yurtdışındaki üniversitelerin denk bölümlerinden mezun olup başvuru yapabilen adayların başvurularının değerlemeye alınabilmesi için e-Devlet başvurusu sırasında “Diğer Belgeleriniz” aşaması altında bulunan “Denkliği Gösterir Belge (Bölüm Listesinde Adı Olmayıp Denkliği Olan Bölümler İçin)” belgesini mutlaka yüklemeleri gerekmektedir.
  • T.C. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından gerçekleştirilen ” Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından (YDS)” İngilizce dilinden sınav son başvuru tarihinden önceki son 5 yıl içerisinde en az 80 (seksen) puan almak veya dil yeterliliği bakımından veya buna denkliği kabul edilen uluslararası geçerliliği bulunan başka bir belgeye sahip olmak. (YÖKDİL puanı kabul edilmeyecektir.) (Uluslararası geçerliliği bulunan yabancı dil sınavlarının eşdeğerlilik tabloları için: www.osym.gov.tr),
  • T.C. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 2020-2021-2022 yıllarında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından,
  • 1.Grupta yer alanlar için, KPSS P-3 ve KPSS P-12 puan türlerinden en az 80 (seksen) puan almış olmak ve başvuruda bulunanlar arasında puana göre yapılacak sıralamada, bu alan için belirlenen kontenjanın dört katı aday arasında bulunmak (son sıradaki adayla eşit puan alanlar da sınava kabul edilecektir.)
  • 2.Grupta yer alanlar için, KPSS P-3, KPSS P-39 puan türlerinden en az 80 (seksen) puan almış olmak ve başvuruda bulunanlar arasında puana göre yapılacak sıralamada, bu alan için belirlenen kontenjanın dört katı aday arasında bulunmak (son sıradaki adayla eşit puan alanlar da sınava kabul edilecektir.)
  • 3.Grupta yer alanlar için, KPSS P-3 ve KPSS P-12 puan türlerinden en az 80 (seksen) puan almış olmak ve başvuruda bulunanlar arasında puana göre yapılacak sıralamada, bu alan için belirlenen kontenjanın dört katı aday arasında sınava kabul edilecektir.)

Tüm detaylar için https://kariyerbankasi.net/merkezi-finans-ve-ihale-birimi-uzman-personel-alimi-yapiyor/ ziyaret et.