142 personel alımı142 personel alımı

İBB Metro A.Ş. farklı unvanlarda toplam 142 yeni personel alımı yapacak. İBB Metro A.Ş.‘nin yeni personel alımları yapacağına dair duyurular İŞKUR resmi sayfasından yayımlandı. İlgili alımlara başvuruların 21 Kasım ile 15 Aralık tarihleri arasında gerçekleşeceğine dikkat çekilirken, hangi unvanlarda alım yapılacağı da açıklandı.

İBB METRO A.Ş. HANGİ UNVANLARDA PERSONEL ALIYOR

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin iştiraki olan Metro A.Ş. Demiryolu teknisyeni, elektrik teknikeri ve teknisyeni, engelli personel, mekanik teknikeri, ticari ürün satış pazarlama yetkilisi unvanlarında yeni alımlar yapılacak. İlgili alımlarda kontenjan dağılımı ve diğer hususlar da netleşmiş vaziyette. Personel alımı için başvuru işlemleri ise internetten yapılacak.

Yeni personel alımlarını kaçırmamak, engelli personel, tekniker, mühendis, memur ve diğer alımlara dair son dakika gelişmelerinden anında haberdar olmak için Türkiye’nin en beğenilen uygulamalarından Kariyer Bankası uygulaması ücretsiz olarak Google Play üzerinden indirebilirsiniz. Yakında tüm platformlarda olacak. TIKLA VE İNDİR.

İBB PERSONEL ALIMI BAŞVURULARI RESMİ SAYFADAN ALINACAK

İBB Metro A.Ş. personel alımıyla ilgili verilen bilgilendirmeye göre ilgili alımlara başvurular İBB’nin resmi kariyer sayfası üzerinden gerçekleşiyor. (https://kariyer.ibb.istanbul/ – Genel başvuru ilanı) Adayların başvuru yapmadan önce unvanlara göre belirlenen şartları dikkatle incelemesi gerekiyor. Başvuru sonuçları, mülakat tarihleri ve diğer hususlar için adaylar daha sonra yeniden bilgilendirilecek.

ENGELLİ PERSONEL ALIMI ŞARTLARI

İBB engelli personel alımı için başvuru yapmak isteyen adayların en az lise mezunu olması, tercihen lisans mezunu olması, MS Office programlarına hakim ve raporlama konusunda tecrübeli olması, en az yüzde 40 engel derecesi olması, zaman yönetimi, koordinasyon ve takip becelerine sahip olması gerekiyor.

DEMİRYOLU TEKNİSYENİ (USTASI)

Demiyolu teknisyeni alımı için başvuru yapmak isteyen adaylarda en az 3 yıl tecrübe şartının yanı sıra bedenen sahada çalışabilmeye uygun, tercihen B sınıfı ehliyet, meslek liselerinin ilgili bölümlerinden mezuniyet, tercihen sigara kullanmayan adayların öncelikli olacağı kaydediliyor.

KONTENJAN DAĞILIMLARI , DİĞER UNVANLAR, ŞARTLAR VE DİĞER HUSUSLAR

Adaylar kontenjan dağılımı ve diğer hususlara aşağıdaki ilan formları vesilesiyle erişim sağlayabilir.