3 BİN 297 PERSONEL ALIMI3 BİN 297 PERSONEL ALIMI

Çevre Bakanlığı 3 Bin 297 yeni personel alımı için süreç başlıyor.

Duyuruların yayımlanması bekleniyor. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda yaptığı açıklamayla bakanlığa 3 bin 297 yeni personel alımı için sürecin başlayacağını duyurmuştu.

Bakan Kurum’un bu açıklamasının ardından binlerce aday alımlarla ilgili yayımlanacak duyurulara kitlenmiş vaziyette.

Bakan Kurum 3 bin 207 personel alımıyla ilgili ne söylemişti?

Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum, “2021 yılında Bakanlığımızın ve belediyelerimizin teknik şartnamelerinde yaptığımız değişiklikle genç istihdam seferberliğimizi başlattık. Geçtiğimiz süre zarfında, 25 bin gencimiz bu proje kapsamında göreve başladı. 2023 yılı hedefimizi 50 bine ve daha da üzerine yükseltmiş durumdayız. Tabi buradan bir müjdeyi de gençlerimize vermek istiyorum: Bakanlığımız ile bağlı ve ilgili kuruluşlarına merkezi yerleştirme sistemi ile çeşitli branşlarda toplam 3 bin 297 personel istihdamı için çalışmalarımızı tamamladık, alım işlemlerimizi başlatıyoruz” ifadelerini kullanmıştı.

Henüz resmi bir ilan yayımlanmış değil. Yayımlandığı anda siz değerli ziyaretçilerimizi Kariyer Bankası mobil uygulaması aracılığıyla bilgilendireceğiz. İlgili uygulamayı Google Play üzerinden ücretsiz olarak indirebilirsiniz. İndirmek için TIKLA.

10 BİN KİŞİYE YENİ İŞ İMKANI AÇIKLAMASI

Çevre , Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum sosyal medyadan duyurdu: 10 bin kişiye iş imkanı…

Çevre , Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, şantiye şefleri yönetmeliğinde değişikliğe gidildiğini, iş sayısının iş büyüklüğüne göre düzenlendiğini hatırlatarak, ilgili yeni adımla beraber 10 bin kişiye iş imkanı sağlanacağını söyledi.

Bakan Murat Kurum, sosyal medya hesabından yayımladığı mesajda, “Şantiye şefleri yönetmeliğini yeniledik. İş sayısını iş büyüklüğüne göre düzenledik. Yeni adım yeni istihdam alanı doğuracak, yaklaşık 10 bin mimar-mühendise iş kapısı açılacak. Hayırlı olsun. ” ifadelerini kullandı.