eyt düzenlemesi kimleri kapsıyoreyt düzenlemesi kimleri kapsıyor

EYT düzenlemesi kimleri kapsıyor, kimler EYT düzenlemesinden faydalanabilecek? İşte merak edilenler ve çok daha fazlası.

Emeklilikte yaşa takılan milyonlarca vatandaş 2022 sonunda çıkacak yasaya kitlendi. Merak edilen çok konu var. Prim eksiği olanlar, askerlik borçlanmasıyla vs. EYT’den faydalanılabilecek mi?

EYT düzenlemesinde sona gelinirken, Emeklilikte Yaşa Takılanlar düzenlemesinin kimleri kapsayacağı da merak ediliyor. Merak edilen konuların başında ise EYT düzenlemesinin kimleri kapsayacağı…

İlk sigortalı olduğu tarih Eylül 1999‘dan önce olup, çalışma yılı ve prim gün sayısını dolduran kişiler emekliliğe hak kazanacak. Prim gün sayısı yeterli olmayanlar, askerlik ya da doğum borçlanması yaparak EYT düzenlemesinden faydalanabilecek mi?

EYT düzenlemesi kimleri kapsıyor?

EYT DÜZENLEMESİ SADECE YAŞA TAKILANLARA YÖNELİK

Düzenleme sadece yaşa takılanlara yönelik düzenleme olacağı için borçlanma hakkı tanınmayabilir. EYT düzenlemesi çıkmadan önce askerlik ya da doğum borçlanması imkanı olanlara şimdiden bu imkanı değerlendirmeleri tavsiye ediliyor.

2023’ün başından itibaren çalışan milyonlarca kişi EYT’den faydalanabilir. İşverenler çok sayıda vatandaşa kıdem tazminatı ödemek durumunda kalabilecek. Konuya dair yeni gelişmeler oldukça sizleri kariyerbankasi.net olarak bilgilendireceğiz.

eyt
BAKAN BİLGİN EYT KONUSUNDA NE SÖYLEDİ?

Milyonlarca vatandaşı doğrudan ilgilendiren bu konulardaki açıklamalar Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’den geldi.

Bakan Bilgin , asgari ücrete Aralık‘ta en kapsamlı müdahalenin yapılacağını söyledi.

Kamuda sözleşmeli çalışan 568 bin personelle ilgili düzenlemede de sona gelindi.

Emeklilikte Yaşa Takılanlarla ilgili ise “Önümüzde tek bir formül var” diyen Vedat Bilgin’in açıklamalarından satır başları:

(Emeklilikte Yaşa Takılanlar) 99 Öncesi biliyorsunuz yaşla ilgili sorun var. O sorunu çözüyoruz. Önümüzde tek formül var. Çok sayıda insan var tahmin edebileceğiniz gibi. Teker teker durumlarını, günlerini, sosyal güvenlikteki sağlık sigortası primlerini de gözden geçirip en kapsamlı çalışmayı yapacağız.

(Kamudaki sözleşmeli personel) Bizim muhtelif kadrolarda çalışan kamuda sözleşmeli personel meselesi var. Bununla ilgili çalışmayı bitirmek üzereyiz. Bu ay içerisinde açıklayacağımızı kamuoyu ile paylaştım.

(Asgari Ücret) Enflasyon şartlarını değerlendirerek, toplumu enflasyon karşısındaki tahribat konusunda koruyarak ona da en kapsamlı müdahaleyi yapacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın.

YENİ HABERLERİ TAKİP İÇİN TIKLA VE ÜCRETSİZ KATIL.