mahir ünal ahmet eşref fakıbabamahir ünal ahmet eşref fakıbaba

AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, Ahmet Eşref Fakıbaba’nın AK Parti ve milletvekilliğinden istifasına ilişkin konuştu.

CNN Türk ekranlarında Dicle Canova’nın konuğu olan AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, Ahmet Eşref Fakıbaba’nın istifasını açıklamasıyla ilgili şu ifadeleri kullandı:

Twitter’daki açıklamasından anladığım kadarıyla bunun siyasal değil, kişisel bir açıklama olduğu izlenimi doğuyor. İYİ Partiye geçip, geçmeyeceğiyle ilgili bir açıklaması yok. Şimdi tabi bir sosyal medya açıklaması üzerinden bunun magazinini yapmak bence doğru olmaz.

RTÜK ÜYELİĞİ İLE İSTİFANIN İLİŞKİLENDİRİLMESİNİ DOĞRU BULMUYORUM

Bu milletvekilimiz daha önce şöyleydi, şimdi böyle demek. Kendi kanaatlerini ifade eder, gerekçelerini ortaya koyar. Sonra kendi açıklamaları beyanları üzerinden bir değerlendirme o zaman yapılır. Küçük bir sosyal medya açıklaması üzerinden, kendisiyle ilgili gerekçelerini ifade etmeden bizim bunun üzerinden siyasi açıklamada bulunmamız doğru değil diye düşünüyorum. RTÜK üyeliğiyle istifanın ilişkilendirilmesini doğru bulmuyorum.

RTÜK’te bir üyelik boşaldı. Meclis başkanlığı üyeliği boşalan partiye bunu bir yazıyla bildirir. Bize bu yazıyla bildirildi. Biz de meclis başkanlığına yazı yazdık. Bunun RTÜK üyelik seçimiyle bu istifayı ilişkilendirmenin doğru odluğunu düşünmüyorum.

KARİYER BANKASI