ASGARİ ÜCRET EYTASGARİ ÜCRET EYT

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan asgari ücret, EYT ve kamudaki sözleşmeli personele kadro konusunda açıklamalar geldi.

Erdoğan, A haber , ATV, A para ortak yayınında asgari ücret, EYT ve kamudaki sözleşmeli personelin kadro sürecine ilişkin şu değerlendirmeyi yaptı:

İnşallah önümüzdeki ay ve yeni yıl bunların arka arkaya açıklandığı aylar olacak. Bunlardan en önemlisi asgari ücretin yeniden tespiti olacak. Bu çalışmayla birlikte gerek sözleşmeliler, gerek EYT arka arkaya gelecek. 2023 yılına bunları açıklayarak girmiş olacağız.

SON DAKİKA GELİŞMELERİNİ ÜCRETSİZ TAKİP İÇİN TIKLA VE ABONE OL.

TOKİ BAŞVURULARI

Şu anda açıklanmış olan dev bir projemiz var. 500 bin konut meselesi var. Allah nasip ederse, seçimden sonra zaten bir taraftan bu inşaatlarımız devam edecek. 1 milyon arsa, bunların altyapısını falan biz devlet olarak yapıyoruz.

Bu kuradan arsaları alanlar evlerini yapacaklar. O da onlara farklı fırsat doğurmuş olacak. Bunu da kurayla yapacağız. Herhangi bir sıkıntı olmasın.

Seçimden sonra yeni bir hızla Türkiye yüzyılına ayrı bir güç olacak.

Şu anda Çevre , Şehircilik Bakanlığımız çalışmalarını sürdürüyor. Vatandaşlarımız 7 Kasım’da sona erecek arsa ve iş yeri konusundaki başvuruları 15 Kasım’a kadar uzatıyoruz. Vatandaşlarımız bu tarihe kadar arsa ve işyeri için başvurularını yapabilecekler.

KARADENİZDE YENİ MÜJDELER BEKLENİYOR

Sakarya gaz sahasında önemli olan orası 540 milyar metreküplük bir keşfimiz var. Gazı 2023’e yetiştirmek için ekiplerimiz yoğun bir çalışma içerisinde.

Sondaj gemilerimiz Kanuni ve Yavuz yoğun şekilde çalışıyor.

İlk etapta 10 kuyu açacağız , buradaki günlük üretim 10 milyon metreküp olacak. Saha tam üretime geçince 40 kuyu ile 40 milyon metreküp gazı günlük sisteme vermiş olacağız.

Filyos’daki doğal gaz işleme tesisinin inşaatı sürüyor.

BOTAŞ , gazı ulusal sisteme bağlamak için çalışıyor.

Fatih Sondaj gemisi Çaycuma 1 dediğimiz arama kuyusunda sondajına geçen hafta başladı. İnşallah oradan müjdeli haberler bekliyoruz.

Sakarya sahasında 540 dedik, diğer yaptığımız tespitlerde bunu aşan yok. 110 milyar metreküplük bir rezerv var. Rezervler tespit edildikçe belki daha fazlasını da yakalayacağız. Son aldığımız sondaj gemisi 12 bin metreye kadar sondaj yapabiliyor. Yaşı itibariyle yaşlı değil, bu da bizim için büyük avantaj.