asgari ücretasgari ücret

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, 2023 yılının asgari ücretini belirlemek için küçük, orta ve büyük işletmeleri kapsayacak bir çalışma başlatıyor. Söz konusu işletmelere asgari ücret konusundaki beklentiler sorulacak.

2023 yılında asgari ücretin ne kadar olacağı en çok merak edilen konuların başında geliyor. Çeşitli rakamlar gündeme gelse de bu rakamlar sadece tahminden ibaret. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, 2023 yılı asgari ücretiyle ilgili bir açıklama yaptı. Bakanlık açıklamasında, bir anket düzenleneceği aktarılıyor.

Çalışma, Küçük, Orta ve Büyük işletmelere asgari ücrete dair beklentileri sorulacak.

İlkokul, lise, ön lisans, lisans düzeyinden yeni personel alımlarını takip için tıkla ve abone ol.

2022 yılı asgari ücreti de ilgili çalışmayla gündeme gelmişti. 2023 yılı asgari ücret tespit komisyonu toplanmadan önce yapılacak anket çalışması, tespit komisyonu toplandığında yayınlanacak.

BAKANLIK ASGARİ ÜCRET AÇIKLAMASI

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Asgari Ücret Tespit Komisyonu toplanmadan önce işçilerin, işverenlerin ve kamuoyunun beklentilerini tespit etmek üzere araştırma başlatıyor. 2023 yılında geçerli olacak yeni asgari ücreti belirleme çalışmaları kapsamında, Türkiye genelindeki küçük, orta ve büyük ölçekli işletmeleri de kapsayacak bu araştırmada asgari ücret beklentileri tespit edilerek değerlendirilecek.

2023 yılı asgari ücret belirleme çalışmaları çerçevesinde derlenen anket sonuçlarının, Asgari Ücret Tespit Komisyonu toplantısında kamuoyuyla paylaşılması planlanıyor.

Bakanlık, 2022 yılında da asgari ücreti belirleme çalışmaları sürecinde Türkiye genelinde akademik bir kadronun gerçekleştirdiği asgari ücret araştırması yapmıştı.

https://www.csgb.gov.tr/haberler/bakanlik-2023-yilinda-gecerli-olacak-asgari-ucreti-belirleme-calismalari-kapsaminda-arastirma-baslatti/

ASGARİ ÜCRETİN NE KADAR OLMASINI BEKLİYORSUNUZ?

Siz asgari ücretin ne kadar olmasını bekliyorsunuz?