AK Parti Grup Başkanvekili Abdullah Güler'den Asgari Ücret Açıklaması.AK Parti Grup Başkanvekili Abdullah Güler, asgari ücret konusunda önemli açıklamalarda bulundu. Güler, "Asgari ücrete ara zam yapılmayacak." diyerek vatandaşları bu konuda beklentiye girmemeleri konusunda uyardı.

AK Parti Grup Başkanvekili Abdullah Güler’den Asgari Ücret Açıklaması.

AK Parti Grup Başkanvekili Abdullah Güler, asgari ücret konusunda önemli açıklamalarda bulundu. Güler, “Asgari ücrete ara zam yapılmayacak.” diyerek vatandaşları bu konuda beklentiye girmemeleri konusunda uyardı.Asgari ücretle ilgili gelişmelerden anında haberdar olmak için TIKLA ÜCRETSİZ İNDİR

Zamlı Memur ve Emekli Maaşları Belli Oldu

Memur ve memur emeklilerinin 2024 yılının ikinci 6 ayında alacakları zamlı maaşlar ile SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin aylıklarındaki artış oranları belirlendi. Bu gelişme, asgari ücrete yönelik yeni bir zam olup olmayacağı sorusunu gündeme getirdi.

Kritik Toplantı Kararı

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, AK Parti TBMM Grup Başkanı Abdullah Güler ve AK Parti TBMM Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, emeklilerin maaşlarına zam yapılması için kritik bir toplantı kararı aldı.

Gözler bu toplantıya çevrilmişken AK Parti yetkilileri, asgari ücret konusunda da açıklamalarda bulundu.

Asgari Ücrete Ara Zam Yok

Abdullah Güler, “AK Parti olarak asgari ücrete zamla ilgili bir çalışma yapılmadı. Kamuoyunda herhangi bir beklenti oluşmasının doğru olmadığını belirtmek isterim.” dedi. Güler, asgari ücrete ara zam yapılmayacağını kesin bir dille ifade etti.

Komisyon Aralık Ayında Toplanacak

Asgari ücret, 2025 yılının Ocak ayında yeniden belirlenecek. Asgari Ücret Tespit Komisyonu’nun bu yılın Aralık ayında toplanması bekleniyor, süreç merakla takip ediliyor.

KARİYERBANKASİ.NET