Yalova Üniversitesi 109 Personel Alımı Başvuruları Sürüyor.Resmi Gazete'de yayımlanan duyuruda, Yalova Üniversitesine destek personeli (peyzaj, park/bahçe ve temizlik işleri, basit bakım, onarım), tekniker, teknisyen(inşaat, iklimlendirme ve soğutma, sıhhi tesisat, elektrik, ahşap ve metal), koruma ve güvenlik görevlisi, büro personeli pozisyonları için sözleşmeli personel alımı yapılacağı aktarıldı. Başvuru yapacak adayların belirtilen şartları sağlaması gerekmektedir.

Yalova Üniversitesi 109 Personel Alımı Başvuruları Sürüyor.

Resmi Gazete’de yayımlanan duyuruda, Yalova Üniversitesine destek personeli (peyzaj, park/bahçe ve temizlik işleri, basit bakım, onarım), tekniker, teknisyen(inşaat, iklimlendirme ve soğutma, sıhhi tesisat, elektrik, ahşap ve metal), koruma ve güvenlik görevlisi, büro personeli pozisyonları için sözleşmeli personel alımı yapılacağı aktarıldı. Başvuru yapacak adayların belirtilen şartları sağlaması gerekmektedir.

Kamuya KPSS ve KPSS şartsız işçi, memur ve sözleşmeli personel alımlarını takip için tıkla ücretsiz indir.

Yalova Üniversitesi Personel Alımı Şartları

 1. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşıyor olmak.
 2. 7315 sayılı Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Kanunu uyarınca yaptırılacak olan arşiv araştırması sonucu olumlu olmak.
 3. Çeşitli KHK ile kamu görevinden çıkarılanlar başvuruda bulunamaz.
 4. Son 1 (bir) yıl içerisinde sözleşmeli personel olarak istihdam edilenlerden, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmemiş olması veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmesini tek taraflı feshetmemiş olmak.
 5. Belirlenen öğrenim düzeyinden mezun olmak, aranan nitelikleri taşımak ve belgelendirmek,
 6. Erkek adayların askerlik ile ilişiği bulunmamak. (Askerliğini tecil ettirmiş, yapmış veya askerlikten muaf olması gereklidir.)
 7. Adayların KPSS puan türlerinden mezuniyetine uygun, başvuruda istenen puan ve üzeri almış olmak.
 8. Ortaöğretim mezunları için KPSS P94, Ön lisans mezunları için KPSS P93, Lisans mezunları için KPSS P3 puan türleri değerlendirilecektir.
 9. Deneyim şartı istenilenlerin çalışma süreleri ve belgelerinin asılları değerlendirilecektir.
 10. İş tecrübeleri ilan şartlarında belirtilen mezuniyetler sonrası olması gerekmektedir.
 11. Özel şartların ilan tarihinin ilk günü itibariyle sağlanıyor olması gerekmektedir.
 12. Başvuruda istenen sertifikalar ilan tarihinden önce alınmış olmalıdır.
 13. Tüm adayların görevini yapmasında zihinsel, fiziksel ve görevini devamlı yapmasına engel olmadığına dair sağlık raporu almak.

Başvuru Tarihleri ve Yeri

Yalova Üniversitesi personel alımı başvuruları 25 Mart8 Nisan 2024 tarihleri arasında Yalova Üniversitesi Personel Daire Başkanlığı evrak kayıt bölümüne şahsen yapacaktır.Adaylar ilan edilen kadrolardan ancak birine başvuru yapabilir, aynı ilan dönemi içinde birden fazla kadroya başvurusu bulunduğu tespit edilen adayların tüm başvuruları geçersiz sayılacaktır. Başvurular şahsen yapılacak olup süresi içinde yapılmayan ya da eksik belgeli yapılan başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır. Posta ve diğer kanallardan yapılacak olan başvurular kabul edilmeyecektir. (Depremden etkilenen Adana, Adıyaman, Diyarbakır, Gaziantep , Hatay, Kahramanmaraş, Kilis, Malatya, Osmaniye, Şanlıurfa ve Elazığ illerinde ikamet edenler posta yoluyla başvurabilir.)

Kontenjan Dağılımı

Yalova Üniversitesi personel alımı
Yalova Üniversitesi personel alımı
Yalova Üniversitesi

Kontenjan dağılımının devamı ve diğer tüm detaylara aşağıdaki kılavuzdan erişebilirsin.

Kaynak gösterilmeden kopyalanan haberler için uyarı yapılmadan yasal süreç başlatılacaktır.

KARİYERBANKASİ.NET