vakıfbank memur alımı başvurularıvakıfbank memur alımı başvuruları

Vakıfbank memur ve uzman yardımcısı alımı için başvuru sürecinde sona geliniyor. Başvuru işlemleri yarın son bulacak.

Vakıfbank’ın kariyer sayfasından yayımlanan duyuruda bankanın uzman yardımcısı ve memur olarak İstanbul’da istihdam edilmek üzere alım yapacağı kaydedilmiş, ilgili alıma başvuruların 10 Ekim ile 24 Ekim’de gerçekleşeceği kaydedilmişti. Vakıfbank memur ve uzman yardımcısı alımı için başvurular Ankara Üniversitesi Aday İşlemleri Sistemi üzerinden yapılıyor.

YENİ KAMU HABERLERİNİ KAÇIRMAMAK İÇİN KARİYER BANKASI YOUTUBE KANALINA ABONE OL.

Konuya dair yapılan resmi açıklamada, “Bankamızda Uzman Yardımcısı ve Memur olarak İstanbul’da istihdam edilmek üzere çalışan alımı yapılacaktır. Uzman Yardımcısı-Memur giriş sınavı başvuruları 10 Ekim 2022 ile 24 Ekim 2022 tarihleri arasında yapılabilecektir. Yazılı sınav tarihi 19 Kasım 2022 Cumartesi günü gerçekleşecektir. Başvurular ‘Ankara Üniversitesi Aday İşlemleri Sistemi’ üzerinden yapılacaktır. Başvuruda bulunacak adaylarda aranan şartlar ve sınav başvuru süreci ile ilgili diğer detaylı bilgiler için sınav ilanını inceleyebilirsiniz.” denildi.

VAKIFBANK MEMUR ALIMI VE UZMAN YARDIMCISI ALIMI BAŞVURU KOŞULLARI

Sınava başvurmak isteyen adayların, aşağıda belirtilen koşulları taşımaları gerekmektedir.

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmaları,
  • 01.01.1992 ve sonrası doğumlu olmaları,
  • 10.10.2022 tarihi öncesinde İstanbul’da ikamet edilmesi zorunludur. İkamet ili İstanbul olmayan adayların başvuruları geçersiz sayılacaktır.
  • Kamu hizmetinden yasaklı bulunmamaları,
  • Taksirli suçlar ve aşağıda sayılan suçlar dışında tecil edilmiş hükümler hariç olmak üzere, ağır hapis veya 6 aydan fazla hapis veyahut affedilmiş olsalar bile Devletin şahsiyetine karşı işlenen suçlarla, zimmet, ihtilas, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanma, dolanlı iflas gibi yüz kızartıcı veya şeref ve haysiyet kırıcı suçtan veya istimal ve istihlak kaçakçılığı hariç kaçakçılık, resmi ihale ve alım satımlara fesat karıştırma, kara para aklama, Devlet sırlarını açığa vurma, vergi kaçakçılığı veya vergi kaçakçılığına teşebbüs ya da iştirak suçlarından dolayı hükümlü bulunmamaları,
  • Bankacılık Kanunu’na göre bankalarda çalışmasının yasaklanmamış olması,
  • Öğrenim süresi en az 4 yıl olan ve ilan sonunda yer alan tabloda gösterilen lisans bölümlerinin en az birinden mezun durumda olmaları veya Şubat 2023 tarihi itibarıyla mezun olacağına dair belge ibraz etmek kaydıyla ilgili bölümlerin son sınıfında okuyor olmaları,
  • Daha önce Bankamızın işe alımla ilgili sınavlarından birine katılmış olup mülakat sınav aşamasında başarısız sayılmamış olmaları,
  • Bedensel ve ruhsal sağlık durumlarının, yurdun her yöresinde, her iklim koşulunda görev yapmaya elverişli olması, (Sınavı kazanan adaylardan bu konuda sağlık kurulu raporu istenecektir.)
  • Erkek adayların fiili askerlik görevini yapmış veya erteletmiş olmaları ya da yetkili makamlarca onaylanmış özel durumları nedeniyle askerlik hizmetinden muaf tutulmaları (Yazılı sınav gününe kadar askerlik hizmetini tamamlayacak olan adaylar ile bedelli askerlik başvurusunda bulunmuş ve celp dönem tarihi kesinleşmiş adayların başvuruları kabul edilebilecektir.) Sınav başvurusu yapılırken Ankara Üniversitesi Aday İşlemleri Sistemi’ne girilen bilgiler arasında yanlış ya da hatalı beyanların bulunması hâlinde; adayın, sınavı kazanmış olsa dahi kazanmamış sayılacağı ve sınavla ilgili herhangi bir hak iddia edemeyeceği; bu hususların, sınava başvuran her aday tarafından, başlangıçta ve kayıtsız şartsız kabul ve taahhüt edilmiş sayılacağı önemle bilinmelidir.

İŞ BANKASI PERSONEL ALIMLARI İÇİN DE SON GÜNLER

Türkiye İş Bankası müfettiş yardımcısı alımı için başvuru işlemlerinde sona geliniyor. İş Bankası’nın kariyer sayfasından geçtiğimiz günlerde yayımlanan resmi duyuruda bankaya müfettiş yardımcısı alımı için sınav gerçekleştirileceği kaydedilirken, ilgili sınava başvuru yapmak isteyen adayların başvuru genel ve özel şartlarını dikkatle incelemesi gerektiğine vurgu yapılmıştı. İş Bankası personel alımları için başvuru işlemleri 26 Ekim’de son buluyor.

İŞ BANKASI MÜFETTİŞ YARDIMCISI ALIMI BAŞVURULARI NEREDEN YAPILIYOR?

İş Bankası müfettiş yardımcısı alımı için sınav başvurusu yapmak isteyen adaylar https://ik.isbank.com.tr/is-ilani-detayi/mufettis-yardimcisi-2022MY2 adresinden sınav başvuru koşulları ve diğer ayrıntılara kolaylıkla erişebiliyor.

YENİ İŞ HABERLERİ ART ARDA YAYINLANDI. SON HABERLERİ KAÇIRMAMAK İÇİN TIKLA VE TAKİBE AL.