Kombi Tasarruf YollarıKombi Tasarruf Yolları

Uzmanlar, kış ayları öncesinde kombili evler için tasarruf uyarıları yapıyor. Yapacağınız birkaç işlemle birlikte büyük oranlarda tasarruf edebilirsiniz.

Havaların soğumasıyla birlikte kombiler de açılmaya başlandı. Kombili evler ve işyerleri için uzmanlardan tasarruf önerileri gelmeye başladı.

Son yılarda artan faturalardan dert yanan vatandaşlar çözümü tasarrufta arıyor. Elektrik faturalarından , doğalgaz faturalarına kadar neredeyse her şey zamlandı. Hâl böyle olunca vatandaşlar da kış öncesi kara kara düşünüyor.

Kış ayları geldi, havalar soğumaya başladı. Kaloriferli evlerde kombiler açılmaya başlandı. Kaloriferli evlerde oturan vatandaşların kış aylarına girmeden önce kombi bakımlarını düzenli yaptırmaları gerekiyor. Kombi bakımlarının yaptırılmaması halinde hem faturalar daha da yükselecek, hem de evlerin ısınması daha da zorlaşacak.

Kombi bakımlarının yanı sıra , peteklerin arkasına folyo konulması , peteklerin havasının alınması gibi ısıyla alakalı tedbirler alınabilir.

EVDE KENDİNİZ KOMBİ BAKIMI ASLA YAPMAYIN!

Kombilerin bakımları ‘Gaza Dokunma’ belgesi olan kişiler tarafından yapılabilir. Bu belgeye sahip olmayan kişilerin asla kombi bakımı yapmaması gerekiytor.

Söz konusu bakımların ardından yüzde 40’a varan tasarruflar söz konusu olabiliyor. 200 liralık faturalarda 60 liraya kadar tasarruf söz konusu oluyor.

EVDEN ÇIKARKEN KOMBİNİZİ KAPATMAYIN

Vatandaşlar tedbir olarak evden çıkarken kombilerini kısıyor. Bu bir tedbir değil. Kombinin kapatılması ve açılması sürecinde kombinin evi ısıtma konusunda gösterdiği efor nedeniyle faturalar da şişebiliyor.

KARİYER BANKASI – EKONOMİ