1000 büro personeli alımı1000 büro personeli alımı

Ticaret Bakanlığı 1000 büro personeli alımı için başvuru işlemleri Pazartesi günü başlıyor.

Ticaret Bakanlığı’nın resmi internet sayfası, e-Devlet ve Resmi Gazete‘de geçtiğimiz gün yayımlanan 2500 personel alımı duyurusuna yoğun ilgi sürüyor.

FARKLI UNVANLARDA TOPLAM 2500 PERSONEL ALIMI YAPILACAK

Gümrük muhafaza memuru, muayene memuru, büro personeli alımları için süreç başlıyor. Ticaret Bakanlığı duyurusuna göre ilgili alıma başvurular 21 Kasım 2022 tarihi itibariyle başlayacak.

YENİ BİNLERCE MEMUR ALINACAK. TÜM HABERLERİ TAKİP İÇİN TIKLA VE ÜCRETSİZ İNDİR.

1000 BÜRO PERSONELİ ALIMI BAŞVURULARI E-DEVLET ŞİFRELERİYLE YAPILIYOR

Başvuru işlemleri e-Devlet şifreleriyle yapılacak. 1000 büro personeli alımı için başvuru yapmak isteyen adayların KPSS şartının yanı sıra en az ön lisans mezuniyeti ve, “yüksekokulların büro yönetimi ve yönetici asistanlığı, insan kaynakları yönetimi, adalet, dış ticaret, maliye, işletme yönetimi, muhasebe ve vergi uygulamaları, lojistik, bankacılık ve sigortacılık, halkla ilişkiler ve tanıtım, bilgi yönetimi, bilgisayar programcılığı ile bilgi teknolojileri ya da bunlara denkliği/eşdeğerliliği Yükseköğretim Kurulu tarafından onaylanmış yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarının yukarıda belirtilen bölümlerinden mezun olmak” bölümlerinden mezuniyet şartını yerine getirmesi gerekiyor.

SÖZLEŞMELİ 1000 BÜRO PERSONELİ ALIM ŞARTLARI

  • 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak,
  • En az iki yıllık eğitim veren ve yüksekokulların büro yönetimi ve yönetici asistanlığı, insan kaynakları yönetimi, adalet, dış ticaret, maliye, işletme yönetimi, muhasebe ve vergi uygulamaları, lojistik, bankacılık ve sigortacılık, halkla ilişkiler ve tanıtım, bilgi yönetimi, bilgisayar programcılığı ile bilgi teknolojileri ya da bunlara denkliği/eşdeğerliliği Yükseköğretim Kurulu tarafından onaylanmış yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarının yukarıda belirtilen bölümlerinden mezun olmak, (Adayların, söz konusu bölümlere denk/eşdeğer sayılan bölümlerden mezun olmaları halinde YÖK tarafından onaylanmış denklik/eşdeğerlik belgelerini jpeg formatında tarayarak başvuru sistemine eklemeleri gerekmektedir.),
  • ÖSYM tarafından 2022 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından, KPSS P93 puan türünden 70 (yetmiş) ve üzeri puan almak.

TİCARET BAKANLIĞI HANGİ UNVANLARDA DAHA ALIM YAPACAK?

1.Sözleşmeli Muayene Memuru
Teşkilatı: Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürlükleri
Öğrenim Durumu: Lisans
KPSS Puanı: P3
Sayısı: 200

2.Sözleşmeli Gümrük Muhafaza Memuru
Teşkilatı: Gümrükler Muhafaza Genel Müdürlüğü (Merkez Birimi)
Öğrenim Durumu: Lisans
KPSS Puanı: P3
Sayısı:50

3.Sözleşmeli Gümrük Muhafaza Memuru
Teşkilatı: Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürlükleri
Öğrenim Durumu: Lisans
KPSS Puanı: P3
Sayısı: 1250

4.Sözleşmeli Büro Personeli
Teşkilatı: Merkez Birimleri, Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürlüğü, Ticaret İl Müdürlükleri ve Serbest Bölge Müdürlükleri
Öğrenim Durumu: Ön Lisans
KPSS Puanı: P93
Sayısı: 1000

TİCARET BAKANLIĞI 2500 PERSONEL ALIMIYLA İLGİLİ TÜM AYRINTILARA ERİŞMEK İÇİN https://kariyerbankasi.net/ticaret-bakanligi-2500-personel-alimi-yapacak/ ADRESİNİ ZİYARET ET.