Sağlık Bakanlığı 85 Bin Personel AlımıSağlık Bakanlığı 85 Bin Personel Alımı

Sağlık Bakanlığı 85 bin personel alımı için başvuru duyuruları bekleniyor.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bakanlığın 85 bin yeni personel alımı yapacağı müjdesini geçtiğimiz günlerde vermişti. İlgili alıma dair, “Bakanlığımız, bu yıl 85 bin kadro açıyor. Yeni çalışma arkadaşlarımızın sayısı, bazı ülkelerin nüfusundan fazla. Sağlıkta ‘Beyaz Reform’a destek kuvvet, 85 bin yeni çalışma arkadaşı! Görülmemiş başarılar için görülmemiş büyüklükte bir kadro açılıyor. Gözümüz aydın.” ifadelerini kullanmıştı.Bakan Koca’nın açıklamasının ardından yüz binlerce sağlıkçı yeni alımlara dair duyuruya kitlenmiş durumda.

SAĞLIK BAKANLIĞI PERSONEL ALIMLARIYLA İLGİLİ SON DAKİKA GELİŞMELERİNİ TAKİP İÇİN YOUTUBE KANALIMIZA ABONE OLUN. TIKLA VE ABONE OL.

Geçtiğimiz gün yine alımlara dair bir açıklama daha yapan Bakan Koca:

85 bin sağlık çalışanı alımı ile ilgili de çalışmalarımız devam ediyor. Bu dönemde düşünün bizim 32 bin poliklinik odamız var. Tüm bu poliklinik odalarında hizmet vermek üzere bu yıl tıbbi sekreter koyacağız. Hekimler sekreterlik işlerini yapmaktan kurtulacak. Bu sayede hekimlerin hastaya daha fazla odaklanmasına, daha iyi hizmet vermesine imkan sağlanacak. Yaşanan tüm aksaklıkların bir bir çözüldüğünü hep beraber göreceğiz.

Toplam 85 bin atama bu yıl içerisinde yapılacak. Bugüne kadar ilan edilmiş en büyük alım. Kademeli olarak bu yıl hepsini alacağız. Sırayla gruplar halinde alım gerçekleşecek. Sabırla izlersek yıl sonu aramızda yeni arkadaşları göreceğiz.

SİZ HANGİ KADROLARDA ALIM BEKLİYORSUNUZ?

Sağlık Bakanlığı 85 bin personel alımı duyurusunda hangi kadrolarda alım bekliyorsunuz?