togg fiyatıtogg fiyatı

TOGG bugün banttan iniyor, renkleri belli olmuştu. Peki TOGG Fiyatı ne olacak?

Türkiye’nin ilk yerli elektrikli otomobili TOGG 29 Ekim’de Gemlik Kampüsü’nde Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılacak olan açılışla seri üretime başlayacak.

Geçtiğimiz günlerde Togg’un renkleri, popüler sosyal medya platformu olan Twitter üzerinden paylaşıldı. Togg sosyal medyada kısa sürede gündem oldu. Togg, ilk seri üretiminin gerçekleşmesiyle Türkiye 60 yıldır aktif olmayan otomobil üreticiliğine geri dönmüş oluyor. Vatandaşlar tarafından en çok TOGG fiyat listesi ve satışa çıkarılacağı tarih merak ediliyor. Yerli üretim Togg, 2023 yılının ilk üç ayında pazar satışına başlayacak. Yerli otomobil Beyaz, kırmızı, siyah, kumbeji, gri ve mavi olmak üzere 6 renk üretimi yapılıp, satışa çıkarılacak. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, TOGG’un minimum yüzde 51 yerlilik oranıyla piyasaya çıkacağını belirterek, “2025’te de minimum yüzde 65 yerliliği yakalayacak.” dedi.

Türkiye’nin ilk elektrikli yerli üretim arabası TOGG, 30 dakikada şarj edilebilecek, tek şarj ile 500 kilometre yol alacak. Tüm modelleri elektrikli olacak Togg’un, tek şarj ile 500 kilometre yol alması bekleniyor. Öte yandan 30 dakikadan daha az sürede şarj edilebilecek.

RENKLERİ GÖZ ALIYOR!

PAMUKKALE
KAPADOKYA
KULA
OLTU
ANADOLU
GEMLİK

Bugün 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı törenlerinden sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından, Türkiye’nin ilk elektrikli yerli üretim arabası olan TOGG’un açılış töreni Gemlik Kampüsü’nde gerçekleşecek.Açılışından güncel bilgiler geldikçe sizlerle paylaşacağız.

KARİYERBANKASİ.NET -İSTANBUL