sağlık bakanlığı 42500sağlık bakanlığı 42500

Sağlık Bakanlığı 42500 personel alımı için başvuru süreçleri başlıyor. Sağlık Bakanlığı işçi alımları için başvurular İŞKUR üzerinden, sözleşmeli personel alımları için başvurular ÖSYM üzerinden alınacak. Kılavuzların bu hafta yayımlanması bekleniyor.

42500 PERSONEL ALIMI İÇİN HER ŞEY HAZIR

Sağlık Bakanlığı 85 bin personel alımı kapsamında ilk etapta 42500 personel alımı için her şey hazır. Bakan Koca, geçtiğimiz gün ilgili alıma dair kılavuzların hazırlandığını ve ÖSYM ile İŞKUR’a gönderildiğini duyurmuştu. Kurumlara ulaşan kılavuzların kısa sürede yayına hazır hale getirilerek siteler üzerinden yayımlanması ve başvuru işlemlerinin başlaması bekleniyor. Alımlarda mülakat olmayacak. Sağlık Bakanlığı 42500 personel alımıyla ilgili resmi duyurular yayımlandığı anda sizleri Türkiye’nin en beğenilen uygulamaları arasına giren Kariyer Bankası uygulamasıyla bilgilendireceğiz. Uygulamayı şimdilik Google Play üzerinden “Kariyer Bankası” olarak aratıp ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz. İndirmek için TIKLAYIN. yakında diğer platformlarda da uygulama hazır olacak.

BAKAN KOCA NE SÖYLEMİŞTİ?

Bakan Koca, geçtiğimiz gün yayımladığı açıklamada, “31.183’ü sözleşmeli personel, 11.317’si sürekli işçi olmak üzere, 85.000 yeni çalışma arkadaşından ilk etapta 42.500’ünün alımı için dün Başvuru Kılavuzları İŞKUR’A, tercih kılavuzu hazırlanmak üzere listeler ÖSYM’YE GÖNDERİLDİ. Hepimize hayırlı olsun.” ifadelerini kullanmıştı.

SİZ HANGİ KADROLARDA ALIM BEKLİYORSUNUZ?

Diğer adaylarla bilgi alışverişinde bulunmak ve yeni personel alımlarını takip etmek için tıklayın ve katılın.