Veznedar YardımcısıVeznedar Yardımcısı

Merkez Bankası’na Veznedar Yardımcısı Alımı için KPSS ve Diğer Şartlar Belli Oldu

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’na veznedar yardımcısı alımı için başvuru işlemleri devam ediyor.

Merkez Bankası’nın resmi sayfasından yapılan açıklamada, 2020 ve 2022 KPSS önlisans’a giren adaylardan veznedar yardımcısı alımı yapılacağı duyurulmuştu. 

Youtube üzerinden Kariyer Bankası’na abone olarak, bu tür haberlere anında erişebilirsin. TIKLA VE ABONE OL

Söz konusu alıma başvuru yapmak isteyen adayların; 1990 ve sonrası doğmuş olma şartının yanı sıra  elektrik, elektronik teknolojisi, mekatronik, makine ile kontrol ve otomasyon programlarında ön lisans eğitimini tamamlamış olmak şartını da yerine getirmesi gerekiyor.

Başvurular , Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın resmi internet sayfası üzerinden yapılacak. Başvurular 7 Kasım 2022 saat 17.30’da sona erecek. Şahsen ya da posta yoluyla başvurular kabul edilmeyecek.

MERKEZ BANKASI VEZNEDAR ALIMI İÇİN KİMLER BAŞVURABİLİR?

  • Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankasına alınacak kişilerde aranan genel şartları sağlamak. 
  • 01.01.1990 ve daha sonra doğmuş olmak.
  • Askerliğini tamamlamış veya askerlikten muaf olmak. (Erkek adaylar için)
  • Veznedar yardımcılığı görevini sürekli olarak yapabilecek beden ve ruh sağlığına sahip olmak. (Başarılı olan adaylardan veznedar yardımcısı olarak çalışmalarına engel bir rahatsızlıklarının (renk körlüğü dâhil) bulunmadığını belirtir Sağlık Kurulu Raporu istenecektir.)
  • 01.01.2020 tarihinden sonra yapılan Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası işe alım sınavlarının komisyon mülakatı aşamasında elenmemiş olmak.
  • 2020 veya 2022 yılında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavından (KPSS Ön Lisans) en az 50 KPSSP93 puanı almış olmak.
  • Türkiye veya yurt dışındaki denkliği Yükseköğretim Kurulunca tanınmış yükseköğretim kurumlarının elektrik, elektronik teknolojisi, mekatronik, makine ile kontrol ve otomasyon programlarında ön lisans eğitimini tamamlamış olmak.