Etiket: merkez bankası

Türkiye'ye 4 Ayda 2,8 Milyar Dolarlık Uluslararası Doğrudan Yatırım.Türkiye'ye uluslararası doğrudan yatırım girişi, bu yılın ilk 4 ayında 2,8 milyar dolar oldu. Uluslararası Yatırımcılar Derneği (YASED), Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Ödemeler Dengesi istatistiklerinin açıklanmasının ardından Rakamlarla Uluslararası Doğrudan Yatırımlar Bülteni'ni yayımladı.
Merkez Bankası Rezervleri 143,6 Milyar Dolara Yükseldi.Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) toplam rezervleri, 31 Mayıs haftasında bir önceki haftaya göre 1 milyar 406 milyon dolar artarak 143 milyar 648 milyon dolara ulaştı.
Merkez Bankası'nın Net Rezervleri Artıya Geçti.Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) swap hariç net rezervleri, 29 Mart 2024’ten itibaren gösterdiği 66,5 milyar dolarlık iyileşme ile 31 Mayıs Cuma günü artıya geçerek 1,5 milyar dolara ulaştı. Bu önemli artış, ekonomi yönetiminin son dönemde para ve maliye politikaları kapsamında attığı adımların bir sonucu olarak ortaya çıktı.
Merkez Bankası Rezervleri Artış Gösterdi.Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) rezervleri, 24 Mayıs haftasında önemli bir artış kaydederek 142 milyar 242 milyon dolara ulaştı. Bu, bir önceki haftaya göre 3 milyar 117 milyon dolarlık bir artış anlamına geliyor.
Konut Satış Fiyatlarındaki Düşüş Sürüyor.Konut fiyatlarındaki artış enflasyonun altında kalmaya devam ederken, başta Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Konut Fiyat Endeksi (KFE) olmak üzere sektördeki önemli araştırmalar, fiyatlardaki reel düşüşün yüzde 16'yı aştığını gösteriyor.
Küresel Piyasalarda Gözler ABD Verilerine Çevrildi.Küresel piyasalarda hafta boyunca negatif bir seyir izlenirken, gözler gelecek hafta ABD'de açıklanacak büyüme verilerine çevrildi. Makroekonomik veriler güçlü sinyaller vermeye devam ediyor. Bu durum, Fed yetkililerinin enflasyonun soğuduğuna dair daha fazla kanıt görmek istedikleri ve faiz indirimi konusunda aceleci davranılmaması gerektiği yönündeki sözle yönlendirmelerini destekliyor.
Finansal Hizmetler Güven Endeksi Mayıs Ayında Yükseldi.Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, mayıs ayına ilişkin Finansal Hizmetler İstatistikleri ve Finansal Hizmetler Güven Endeksi'ni açıkladı.
Merkez Bankası Rezervleri Artış Gösterdi.Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) toplam rezervleri, 17 Mayıs haftasında bir önceki haftaya göre 4 milyar 723 milyon dolar artarak 139 milyar 125 milyon dolara ulaştı.
Son Dakika: Merkez Bankası Faiz Kararını Açıkladı.Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası sayfasından yayımlanan duyuruya göre,