MERKEZ BANKASI VEZNEDAR ALIMIMERKEZ BANKASI VEZNEDAR ALIMI

Merkez Bankası Veznedar Yardımcısı alımı için başvuruları devam ediyor.

Merkez Bankası’nın resmi internet sayfası üzerinden yapılan açıklamada, kuruma 50 veznedar yardımcısı alımı yapılacağı bildiriliyor.

Merkez Bankası personel alımı için başvuru yapmak isteyen adayların KPSS en az 50 puan şartını yerine getirmesi, ön lisans mezunu olması gerekli.

Merkez Bankası açıklamasında Veznedar yardımcısı alımı için başvuru yapmak isteyen adayların işlemlerini bankanın İnsan Kaynakları sayfasından 7 Kasım’a kadar tamamlaması gerektiği belirtildi.

VEZNEDAR YARDIMCISI ALIMI ŞARTLARI

Şahsen ya da posta yoluyla başvuru kabul edilmiyor.

  • Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankasına alınacak kişilerde aranan genel şartları sağlamak. 
  • 01.01.1990 ve daha sonra doğmuş olmak.
  • Askerliğini tamamlamış veya askerlikten muaf olmak. (Erkek adaylar için)
  • Veznedar yardımcılığı görevini sürekli olarak yapabilecek beden ve ruh sağlığına sahip olmak. (Başarılı olan adaylardan veznedar yardımcısı olarak çalışmalarına engel bir rahatsızlıklarının (renk körlüğü dâhil) bulunmadığını belirtir Sağlık Kurulu Raporu istenecektir.)
  • 01.01.2020 tarihinden sonra yapılan Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası işe alım sınavlarının komisyon mülakatı aşamasında elenmemiş olmak.
  • 2020 veya 2022 yılında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavından (KPSS Ön Lisans) en az 50 KPSSP93 puanı almış olmak.
  • Türkiye veya yurt dışındaki denkliği Yükseköğretim Kurulunca tanınmış yükseköğretim kurumlarının elektrik, elektronik teknolojisi, mekatronik, makine ile kontrol ve otomasyon programlarında ön lisans eğitimini tamamlamış olmak.

Merkez Bankası Personel Alımı Genel Yetenek Sınavları Ne Zaman?

Genel Yetenek Sınavı 26-27 Ekim tarihlerinde yapılacak.

Genel yetenek sınavı test yöntemiyle yapılacaktır. KPSS puanına göre yapılacak olan sıralama sonucunda ilk 400 aday (son adayla aynı puanı alan adaylar da dâhil) genel yetenek sınavına çağrılacaktır.

Genel yetenek sınav puanına göre yapılacak olan sıralama sonucunda ilk 200 aday (son adayla aynı puanı alan adaylar da dâhil) komisyon mülakatına çağrılacaktır.

Youtube üzerinden Kariyer Bankası’na abone olarak, bu tür haberlere anında erişebilirsin. TIKLA VE ABONE OL