veznedar yardımcısı alımıveznedar yardımcısı alımı

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası veznedar yardımcısı alımı için başvuru işlemleri devam ediyor. 50 Veznedar yardımcısı alımı için 21 Ekim‘de başlayan başvurular 7 Kasım’da sona erecek. Başvurular, Merkez Bankası‘nın resmi internet sayfasından yapılıyor.

MERKEZ BANKASI VEZNEDAR ALIMI İÇİN KİMLER BAŞVURABİLİR?

  • Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankasına alınacak kişilerde aranan genel şartları sağlamak. 
  • 01.01.1990 ve daha sonra doğmuş olmak.
  • Askerliğini tamamlamış veya askerlikten muaf olmak. (Erkek adaylar için)
  • Veznedar yardımcılığı görevini sürekli olarak yapabilecek beden ve ruh sağlığına sahip olmak. (Başarılı olan adaylardan veznedar yardımcısı olarak çalışmalarına engel bir rahatsızlıklarının (renk körlüğü dâhil) bulunmadığını belirtir Sağlık Kurulu Raporu istenecektir.)
  • 01.01.2020 tarihinden sonra yapılan Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası işe alım sınavlarının komisyon mülakatı aşamasında elenmemiş olmak.
  • 2020 veya 2022 yılında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavından (KPSS Ön Lisans) en az 50 KPSSP93 puanı almış olmak.
  • Türkiye veya yurt dışındaki denkliği Yükseköğretim Kurulunca tanınmış yükseköğretim kurumlarının elektrik, elektronik teknolojisi, mekatronik, makine ile kontrol ve otomasyon programlarında ön lisans eğitimini tamamlamış olmak.

VEZNEDAR YARDIMCISI ALIMI BAŞVURULARI

Merkez Bankası’ndan yapılan açıklamada başvuru sürecine ilişkin, “Başvurular, 21.10.2022 tarihinden 07.11.2022 tarihi saat 17.30’a kadar Bankamız internet sitesi insan kaynakları sayfasından (insankaynaklari.tcmb.gov.tr), aşağıdaki belgeleri yüklemek suretiyle elektronik yolla yapacaklardır. Şahsen veya posta ile yapılacak başvurular dikkate alınmayacaktır” denildi.