Kültür Bakanlığı 1629 Personel Alımı Hakkında Duyuru Yayımlandı. Kültür ve Turizm Bakanlığı sayfasından yayımlanan son dakika duyurusunda, başvuruları 25 Ocak-8 Şubat 2024 tarihleri arasında alınan 1629 personel alımı kapsamında mimar, mühendis, şehir plancısı, arkeolog, müze araştırmacısı, kütüphaneci, tekniker, teknisyen ve restoratör ünvanlarına başvuran adayların sonuçlarının açıklandığı aktarıldı.

Kültür Bakanlığı 1629 Personel Alımı Hakkında Duyuru Yayımlandı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı sayfasından yayımlanan son dakika duyurusunda, başvuruları 25 Ocak-8 Şubat 2024 tarihleri arasında alınan 1629 personel alımı kapsamında mimar, mühendis, şehir plancısı, arkeolog, müze araştırmacısı, kütüphaneci, tekniker, teknisyen ve restoratör ünvanlarına başvuran adayların sonuçlarının açıklandığı aktarıldı.

2024 yılı yeni işçi, memur ve sözleşmeli personel alımlarından anında haberdar olmak için Kariyer Bankası mobil uygulamasını tıkla indir, tüm memur alımlarından haberin olsun.

Kültür Bakanlığı sayfasından yayımlanan duyuruda, aşağıdaki ifadeler yer aldı:

1629 SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIMI SONUÇLARI HAKKINDA DUYURU (26.03.2024)

Başvuruları elektronik ortamda 25.01.2024-08.02.2024 tarihleri arasında alınan 1629 Sözleşmeli Personel Alımı kapsamında, MİMAR, MÜHENDİS, ŞEHİR PLANCISI, ARKEOLOG, MÜZE ARAŞTIRMACISI, KÜTÜPHANECİ, TEKNİKER, TEKNİSYEN ve RESTORATÖR pozisyonlarına başvuran adaylar durumlarına Kariyer Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr/) adresi üzerinden ulaşabileceklerdir.

Kariyer Kapısı üzerinde durumlarını “OLUMLU”, “SÖZLÜ SINAV” olarak gören adaylardan,

MİMAR, MÜHENDİS, ŞEHİR PLANCISI, ARKEOLOG, MÜZE ARAŞTIRMACISI, KÜTÜPHANECİ, TEKNİKER ve TEKNİSYEN pozisyonlarına başvuran adaylar Sözlü Sınava;

RESTORATÖR pozisyonlarına başvuran adaylar Mesleki Uygulama Sınavına; katılmaya hak kazanmıştır.


Sözlü Sınav ile Mesleki Uygulama Sınavı yer ve tarih bilgisi daha sonra bildirilecektir.


İlgililere duyurulur.

Kaynak gösterilmeden kopyalanan haberler için uyarı yapılmadan yasal süreç başlatılacaktır.

KARİYERBANKASİ.NET