iPhone yeni ozellikleriPhone yeni ozellikler

Dev teknoloji şirketi Apple İOS 16 sürümüyle iPhone’lara birçok yeni özellik getirdi. Günden güne telefon kullanıcılarının konforu için güncellemelerle yeni özellikler getirmeye devam ediyor. Eğer sizde bir iPhone telefon kullanıcısıysanız, bu haber tam size göre! Apple İOS 16 sürüm güncellemesiyle iPhone‘lara temel özellikler ve iyileştirmeler ekledi. Özelikle kilit ekranı, mesajlar, mail, safari, siri, dikte, harita, cüzdan, ev, sağlık, fitness gibi birçok uygulamasına yeni temel özellikler ekledi.

ios16 ile gelen özellikle

EN YENİ TEKNOLOJİ HABERLERİNİ ANINDA ÖĞRENMEK İÇİN TIKLA VE KATIL!

İPHONE KİLİT EKRANI ÖZELLİĞİ

yeni özellikler

Yeni sürümüyle iPhone telefon kilit ekranlarınızı dilediğiniz gibi özelleştirebileceksiniz. Telefon kilit ekranı üzerindeki duvar kağıdı, tarih, saat için farklı görünüm ve yazı fontları ekleyebiliyorsunuz. Telefonunuz kilitliyken ana ekranın üzerine basılı tutun ve özelleştir seçeneğine basın. Daha sonra ana ekranınızı istediğiniz gibi değiştirin.

İPHONE MESAJLARA GELEN YENİ ÖZELLİKLER

Bir mesajı gönderdikten sonra 15 dakika içinde yeniden düzenleyebiliyorsunuz. Karşı alıcılarda mesajlar üzerinde yaptığınız düzenlemeleri görebiliyor. Bir mesajı gönderdikten 2 dakika içinde geri alabiliyorsunuz. 30 öncesine kadar silinen mesajlarınızı kurtarabiliyorsunuz. SharePlay özelliğiyle film, müzik, antrenmanlar ve oyunlar gibi eşzamanlı aktivitelerinizi, mesajlar üzerinden sohbet ederken arkadaşınızla paylaşabiliyorsunuz.

İPHONE MAİLE GELEN YENİ ÖZELLİKLER

Herhangi birine gönderdiğiniz maili, alıcının gelen kutusuna ulaşmadan önce kolayca geri alabiliyorsunuz. Mesajınıza ek veya alıcı gibi önemli bir parça eklemeyi unutursanız bildirim alıyorsunuz. Artık göndereceğiniz maili zamanlayıp, isteğiniz anda gönderebiliyorsunuz.

İPHONE HARİTALARA GELEN YENİ ÖZELLİKLER

ios16 haritalar

iPhone harita uygulamasında sürüş rotanızın üzerine birden fazla durak ekleyebiliyorsunuz. Birden fazla durak içeren bir rotayı Mac’inizde hazırlayıp, yola çıkarken otomatik olarak iPhone’ la eş zamanlamanız mümkün oluyor.

iPhone‘a yeni sürümüyle gelen tüm özellikleri görmek için Apple‘ ın resmi internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

KARİYERBANKASİ.NET – İSTANBUL