İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Başkanlığı personel alımı başvurularında son saatlere girildi. Yayımlanan duyuruda, Göç İdaresi Başkanlığına 15 denetçi yardımcısı alımı yapılacağı aktarıldı. Başvurular yarın(26 Mayıs) sona erecek. Başvuru yapacak adayların genel ve özel şartları taşıması gerektiği kaydedildi.İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Başkanlığı personel alımı başvurularında son saatlere girildi. Yayımlanan duyuruda, Göç İdaresi Başkanlığına 15 denetçi yardımcısı alımı yapılacağı aktarıldı. Başvurular yarın(26 Mayıs) sona erecek. Başvuru yapacak adayların genel ve özel şartları taşıması gerektiği kaydedildi.

İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Başkanlığı personel alımı başvurularında son saatlere girildi. Yayımlanan duyuruda, Göç İdaresi Başkanlığına 15 denetçi yardımcısı alımı yapılacağı aktarıldı. Başvurular yarın(26 Mayıs) sona erecek. Başvuru yapacak adayların genel ve özel şartları taşıması gerektiği kaydedildi.

Kamuya ve özel sektöre personel alımlarını anlık takip için tıkla ücretsiz indir.

GÖÇ İDARESİ BAŞKANLIĞI PERSONEL ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI

1.1.657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak,

1.2.En az 4 yıllık lisans eğitim veren Hukuk, Siyasal Bilgiler, İktisat, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültelerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt içi veya yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından birini bitirmiş olmak,

1.3.2021 veya 2022 Kamu Personeli Seçme Sınavlarından (KPSS) KPSSP23 puan türünden 70 (yetmiş) ve üzeri puan almış olmak kaydıyla; müracaat edenlerin en yüksek puandan başlanarak sıralanması neticesinde; alınacak Denetçi Yardımcısı sayısının 4 katı aday arasına girmek (son sıradaki aday ile eşit puana sahip adaylar da Giriş (Sözlü) Sınavına çağrılırlar),

1.4.01 Ocak 2023 tarihi itibariyle 35 (otuz beş) yaşını doldurmamış (01.01.1988 ve daha sonra doğmuş olanlar başvurabilir) olmak.

1.5.Denetçilik görevini sürekli olarak yapmasına engel herhangi bir sağlık sorunu bulunmamak ve her türlü iklim koşullarında yolculuk etmeye elverişli bulunmak.

BAŞVURU YERİ

Göç İdaresi Başkanlığı personel alımı başvuruları e-Devlet-Göç İdaresi Başkanlığı-Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım veya Kariyer Kapısı(https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) adresinden çevrimiçi yapılacak olup ilanda belirtilen şartlara uygun olmayan başvurular ile süresi içinde yapılmayan başvurular dikkate alınmayacaktır. Şahsen ve posta yoluyla başvurular kabul edilmeyecektir.
2.2. Başvurular 26.05.2023 tarihi saat: 17:30 sona ereceği ve modül kapanacağı için, başvuru yapmayan adayların belirtilen tarih ve saate kadar başvurularını tamamlamaları gerekmektedir.

GİRİŞ (SÖZLÜ) SINAV TARİHİ VE YERİ

3.1.Giriş sınavı 20.06.2023 – 21.06.2023 tarihleri arasında Göç İdaresi Başkanlığı hizmet binasında (Çamlıca Mahallesi 122. Cadde No:4 Yenimahalle/ANKARA) yapılacaktır.

3.2.Adayların, sınav saatinden bir saat önce sınava girecekleri yerde hazır bulunmaları ve yanlarında, T.C. Kimlik No yazılı güncel fotoğraflı nüfus cüzdanı veya süresi geçerli pasaport bulundurmaları gerekmektedir.

Tüm detaylara aşağıdaki kılavuzdan erişebilirsin.

KARİYERBANKASİ.NET