Bursa Teknik Üniversitesi 36 personel alacak.Personel alımı şartları ve kontenjan dağılımına dair tüm detaylar bu haberimizde.Bursa Teknik Üniversitesi 36 personel alacak.Personel alımı şartları ve kontenjan dağılımına dair tüm detaylar bu haberimizde.

Bursa Teknik Üniversitesi 36 personel alacak.Personel alımı şartları ve kontenjan dağılımına dair tüm detaylar bu haberimizde.

Resmi Gazete’de yayımlanan duyuruya göre, Bursa Teknik Üniversitesine mühendis, kütüphaneci, diyetisyen, tekniker, teknisyen, büro personeli, destek personeli unvanlarında sözleşmeli personel alınacağı kaydedilirken başvuruların 15 Mayıs itibariyle başladığı aktarıldı.

YENİ İŞÇİ, MEMUR VE SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIMLARINI TAKİP İÇİN TIKLA ÜCRETSİZ İNDİR.

BURSA TEKNİK ÜNİVERSİTESİ PERSONEL ALIMI ŞARTLARI

4.1. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak zorunludur.

4.2. Lisans mezunları için 2022 KPSS P3, Önlisans mezunları için 2022 KPSS P93, Ortaöğretim mezunları için ise 2022 KPSS P94 puanına sahip olmak.

4.3. “Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar”ın Yeniden İşe Alınma başlıklı Ek 1 inci maddesinin (b) fıkrasına eklenen; “Sözleşmeli personelin, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmesinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içinde sözleşmeyi tek taraflı feshetmesi halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kamu kurum ve kuruluşlarının sözleşmeli personel pozisyonlarında yeniden istihdam edilemez.” hükmüne aykırı durumu tespit edilenler atanmaya hak kazansalar dahi atamaları yapılmayacaktır. (Sözleşme imzalama aşamasında ilgili belgenin ibrazı istenecektir.)

4.4. Adayların herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almamaları gerekmektedir.

4.5. Adayların herhangi bir kamu kurum veya kuruluşundan ihraç edilmemiş olması gerekmektedir.

4.6. Yurtdışından alınmış diplomaların Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca denkliğinin onaylandığını gösterir belge başvuru formuna eklenecektir.

4.7. 7315 sayılı Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Kanunu uyarınca yaptırılacak olan arşiv araştırması sonucu olumlu olmak.

4.8. *Destek personeli pozisyonunda istihdam edilecek personel basit bakım ve onarım, ısıtma, soğutma gibi iklimlendirme, bahçe bakımı ve düzenlenmesi, şoförlük dışındaki dağıtım ve taşıma hizmetleri ile her türlü temizlik hizmetlerini yürütecektir.

BAŞVURU TARİHLERİ VE YERİ

Bursa Teknik Üniversitesi personel alımı başvuruları 15 Mayıs-29 Mayıs 2023 tarihleri arasında Üniversitenin Personel Daire Başkanlığına şahsen yapılacağı belirtildi.

Özel şartlar ve kontenjan dağılımına aşağıdaki kılavuzdan ulaşabilirsin.

KARİYERBANKASİ.NET