elektrik faturası yardımıelektrik faturası yardımı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından sosyal yardım kapsamında vatandaşlara elektrik yardımı veriliyor.Resmi sitesinde yayımlanan duyuruda sosyal yardım programlarından faydalanan, ihtiyaç sahibi vatandaşlar elektrik desteği alabilecekler. Kış aylarına girdiğimiz şu günlerde yüksek tutarlı faturalar vatandaşın belini büküyor. Hanede tek başına çalışan kişilerin fatura ödemelerine yetişmesi mümkün görünmüyor.Bu sebeple sosyal yardımlar az da olsa vatandaşın ödemelerini rahatlatacaktır.
YAPILAN SOSYAL YARDIMLARDAN ANINDA HABERDAR OLMAK İÇİN TIKLA VE KATIL!

ELEKTRİK TÜKETİM DESTEĞİNDEN KİMLER FAYDALANIR?

elektrik yardımı

3294 ve 2022 sayılı Kanunlar kapsamında, düzenli sosyal yardım almaya ilişkin verilmiş hak sahipliği kararı devam eden haneler Elektrik Desteğinden faydalanmaktadır.

ELEKTRİK YARDIMI TUTARI NE KADAR?

1 Ocak 2022 tarihi itibaren devam eden elektrik tüketim desteği için;

  • 1-2 kişilik hanelere aylık 75 kWh,
  • 3 kişilik hanelere aylık 100 kWh,
  • 4 kişilik hanelere aylık 125 kWh,
  • 5 ve daha fazla kişilik hanelere aylık 150 kWh karşılığı tutarınca nakdi destek sağlanacağı belirtildi. Ödemeler ise aylık olarak yapılmaktadır.

ELEKTRİK TÜKETİM DESTEĞİ İÇİN BAŞVURU YER

Elektrik Desteğinden faydalanmak isteyen vatandaşlar, herhangi bir kuruma başvuru yapılmasına gerek kalmadan hak sahiplerinin T.C. Kimlik Kartı ve Elektrik Faturası ile PTT şubesine gitmeleri gerekmektedir.

Elektrik Tüketim Desteğiyle ilgili detaylı bilgi için Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın resmi internet sitesini https://www.aile.gov.tr/sygm/programlarimiz/sosyal-yardim-programlarimiz/ ziyaret edebilirsiniz.

KARİYERBANKASİ.NET -İSTANBUL